Gratis

CONTROL INTERN

SC SPEED TRANSFER SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare economice sau juridice, absolvite cu examen de licenta.
Cunostinte operare PC.
Cunostinte nivel mediu limba engleza.
Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii.
Abilitati de organizare si comunicare.
Disponibilitate de a calatori - 70% din timp.
Permis categoria B.

Descrierea jobului

Efectueaza saptamanal controale interne in teritoriu la punctele de lucru. Se vor verifica: gestiunea atat a numeralului, cat si aobiectelor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀lasate gaj in amanet, respectarea procedurilor si a normelor interne de catre personal.
Previne si propune masuri de remediere a oricarei situatii de incalcare a procedurilor interne de catre angajati.
Identifica intern eventuale riscuri financiare ce pot afecta rezultatele companiei.
Propune modalitati de punere in practica a noilor masuri de control intern adaptate realitatilor companiei, asigurandu-se de modificarea procedurilor existente si de punerea in practica a noilor proceduri.
Analizeaza activitatea punctelor de lucru si factorii de influenta a acesteia.
Se asigura ca angajatii respecta normele de securitate si identifica posibile riscuri.

Speed Transfer ofera servicii de transfer de bani persoanelor fizice prin intermediul retelei din intreaga tara, avand pana la ora actuala 70 de sucursale, precum si prin intermediul unei retele de agenti.
Speed Transfer si-a dezvoltat activitatea venind in intampinarea cerintelor clientelei oferind si servicii de schimb valutar, plati facturi etc.
Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024