Gratis

Inspector salarii

BVE-SHIPBUILDING SERVICE S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii în domeniul resurselor umane, contabilității sau echivalent;
  • Experiență anterioară de minim 2 ani în domeniul resurselor umane sau al salarizării;
  • Cunoștințe solide de legislație a muncii și de taxe și impozite aferente salarizării;
  • Experiență în domeniul detașărilor transnaționale/ documentatie/formular A1
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare interpersonală;
  • Capacitate de analiză și atenție la detalii.
  • Cunoasterea programului SAGA

Descrierea jobului

  • Asigurarea respectării prevederilor legislative în domeniul salarizării și aplicarea politicii salariale a organizației;
  • Identificarea și soluționarea eventualelor neconformități sau ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀erori apărute în procesul de salarizare;
  • Participarea activă la auditurile interne și externe pentru verificarea procedurilor de salarizare;
  • Dezvoltarea și implementarea de soluții și proceduri noi pentru optimizarea procesului de salarizare și a raportării aferente;
  • Calcularea salariilor lunare ale angajaților;
  • Trimiterea statisticilor către INS;
  • Întocmirea documentelor pentru salarii, contribuții și impozite pe venit, dosare pentru recuperarea indemnizațiilor;
  • Menținerea evidenței deconturilor și a delegațiilor;
  • Întocmirea statului de salarii pe baza informațiilor specifice primite de la departamentul HR;
  • Gestionarea, verificarea corectitudinii întocmirii certificatelor medicale și calculul indemnizațiilor aferente concediilor medicale;
  • Verificarea și operarea tuturor categoriilor de rețineri și popriri;
  • Evidența detașărilor și drepturilor bănești aferente acestora;Întocmirea D112 și transmiterea acesteia
  • Se ocupa de tot ce inseamna detasarea transnationala - calcule venituri lunare, intocmire documentatie/formulare, obtinere formulare avize etc

BVE-SHIPBUILDING S.R.L. este o firma dedicată furnizării de soluții excepționale pentru construcția și repararea navelor. Cu o echipă de peste 200 de profesioniști cu înaltă calificare, oferă servicii de calitate superioară care asigură finalizarea proiectelor la cele mai înalte standarde. Angajamentul acesteia față de excelență și abordarea ei unică privind desfășurarea forței de muncă o fac un partener de încredere în industrie.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024