Gratis

Ingrijitor animale: hotel pisici, cabinet veterinar

CAT HOTEL S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Descriere pe scurt: Pentru hotelul nostru de pisici ( www.cathotel.rol ), cautam o persoana responsabila care sa preia o parte din atributiile ce tin de ingrijirea pisicutelor si interactiunea cu proprietarii. La nevoie va trebui sa ajuti si in cabinet sau frizerie pentru tinut/supravegheat animale.

Sunt disponibile 2 posturi full time si unul part time (3-4 zile intregi pe saptamana, nu jumatati de zi). Poate fi si un job de vara pentru cineva ce are studii in timpul anului.

Completarea interviului online atasat acestui anunt este obligatorie pentru a lua aplicarea in calcul.

Descrierea jobului

Locatie: 2 locatii, Berceni - zona Aparatorii Patriei (la 7-8minute de metrou) si Obor (3-4 minute de metrou). Incercam sa ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈alocam fiecarui angajat locul de munca mai apropiat de casa, dar ar fi de preferat sa existe disponibilitate pentru mers in oricare din locatii (nu poate lucra toata lumea intr-un singur sediu).

Program: 40 - 42h pe saptamana (+30min/zi pauza de masa). Se lucreaza intercalat cu alti colegi - 2 weekenduri lucrate cu 1 weekend liber (cu zile libere in timpul saptamanii atunci cand se lucreaza in weekend). Orarul in timpul saptamanii este de la 10 la 19 iar in weekend de la 10 la 18.

Salariu & Beneficii: in jurul valorii de 2800 lei-3000 lei net in functie de experienta (din care 700 bonuri de masa) cu posibilitate de crestere in timp in functie de performate/responsabilitati. Platit tot legal, contract din prima zi, reduceri de angajat la produse si servicii de pana la 50%, prime cu diverse ocazii, abonament medical subventionat aproape integral, etc.

Atentie - poate suna foarte distractiv dar este un job serios cu responsabilitati foarte serioase. Nu este suficient "sa iti placa pisicile" ci trebuie sa poti si sa gestionezi capriciile unui numar foarte mare de pisici diferite, cazate concomitent in perioadele de varf. Gandeste-te la diferenta intre "imi plac copiii" si "imi doresc sa fiu ingrijitor la locul de joaca pentru copii". Nu este suficient sa "iti placa copiii" pentru a face fata atributiilor si stresului cand trebuie sa ai grija de ei in locul de joaca din Mall. La fel si cu pisicile.

Activitatile sunt:
  • Curatenie in spatiile de cazare ale pisicutelor dimineata si seara (si peste zi la nevoie)
  • Verificat starea de sanatate - si anuntat medicul daca apare vreo problema
  • Hranit conform indicatiilor lasate de proprietar pentru fiecare pisica, curatat bolurile
  • Interactiunea cu pisicutele (scos pe rand in locul de joaca comun - pisicile straine nu interactioneaza intre ele, jucat cu ele, facut poze pentru trimis proprietarilor si postat pe Facebook/Instagram)
  • Cazarea / decazarea conform indicatiilor managerului hotelului
  • Ajutatul altor colegi din sediu atunci cand activitatea la hotel este scazuta (la frizerie, in cabinet, in receptie sau pe partea de magazin online). Hotelul reprezinta o activitate sezoniera, cu perioade foarte aglomerate in unele luni dar si perioade mai libere in altele(moment cand ne poti ajuta cu alte lucruri iar noi te platim fara nici o retinere).

Cerintele:

Persoana super-obisnuita cu pisicile si caracterul lor variat (unele sunt iubitoare - dar altele sunt agresive)
Conditie fizica buna
Disponibilitate pentru lucrul si in unele zile de sarbatoare importante (Craciun, 1 ianuarie) - cu plata suplimentara. Suntem deschisi 365 zile / an iar pisicutele trebuie ingrijite zilnic.
Preferabil - cunostinte minime de limba engleza pentru a putea comunica sumar cu proprietarii ce nu sunt români.
Avantaj - experienta in interactiunea cu mai multe pisici, frecvent (in una din situatiile - foster / voluntariat adapost / diverse cursuri in domeniu, sau altele similare)

Beneficii:

Contract pe perioada nedeterminata si plata legala din prima zi
Job de vis pentru cine iubeste pisicutele si este harnic/responsabil :)
Posibilitatea de a avansa in timp
Reduceri la produsele si serviciile din cadrul centrelor Perfect Pet (pana la 50%)
Abonament medical la o retea de clinici private, subventionat 70% de catre angajator
Prime de sarbatori si ziua de nastere.

Cat Hotel este cel mai mare și chic hotel pentru pisicute din București.

Cu 2 locații spectaculoase și peste 60 spații de cazare, este destinația preferată a proprietarilor de pisicuțe ce au nevoie sa plece în vacanță liniștiți, fără să își facă griji legat de felinele ce nu îi pot însoți.

Publicat 30 Iun. 2024 Reactualizat 30 Iun. 2024 Expiră 30 Iul. 2024