Gratis

INGINER VANZARI (Area Sales Manager)

MS MAȘINI PENTRU FABRICAREA MOBILEI SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este cel care:
- realizeaza planul de vânzări prin vânzarea de utilaje pentru prelucrarea lemnului;
- identifica noi clienţi;
- creşte cota de piaţă a produselor

Descrierea jobului

Activitati principale:
- prezentarea si promovarea produselor companiei prin vizite la clientii actuali si potentiali;
- negocierea conditiilor de vanzare ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄si livrare;
- administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- realizarea cifrei de vanzari in zona de acoperire;
- coordonarea zonei pe care o are in subordine ca pe un centru de profit;
- implementarea strategiilor specifice vanzarilor de masini si utilaje pentru prelucrarea lemnului;
- consolidarea poziției companiei pe piață.
Responsabilitati ale postului:
- reprezinta imaginea companiei in relatia cu clientii;
- tine legatura cu departamentul service si financiar-contabil

Specificatiile postului:
- studii superioare in domeniul tehnic. Industria lemnului reprezinta un avantaj
- experienta in vanzarii constituie un avantaj;
MS Office la nivel de utilizator (Word, Excel, Power Point);
- disponibilitate la deplasari
- cunoasterea limbii engleze scris si vorbit nivel mediu spre avansat (cunoasterea limbii germane constituie un avantaj)
- experiența pe un post similar constituie un avantaj;
- spirit practic și organizat;
- sa fie corect si exigent, loial firmei, disciplinat
- atent la detalii, meticulos si eficient;
- permis de conducere categoria B

Deplasari
- pe durata deplasarii se asigura diurna, cazare

Conditii de munca:
- masina, smartphone si laptop de serviciu
- munca este de teren si de birou, program normal de lucru;
- nu se lucreaza in weekend, decat in mod exceptional (de ex. cu ocazia unor targuri de profil, cum ar fi BIFE-SIM)

Compania MS, Masini pentru Fabricarea Mobilei, este o firma cu renume in Brasov.
Fondata in anul 2009, firma reprezinta in exclusivitate, in Romania, grupul HOMAG.
Grupul HOMAG este lider mondial in prelucrarea lemnului.

Activitățile societății:
- comercializarea de mașini pentru prelucrarea lemnului, scule și piese de schimb
- montaj si punere in functiune
- școlarizare personal de deservire
- asistență tehnică și service
- demonstrații pe mașinile din showroom-ul din Brașov
- modernizarea liniilor de fabricaţie, prin conceperea de fluxuri tehnologice cu echipamente de ultimă generaţie, soluţionarea sarcinilor complexe de organizare a producţiei clienților
Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024