Gratis

AREA SALES MANAGER Galați, Brăila, Vrancea, Buzău

CESAL SA

Candidatul Ideal

Regiunea de care vei fi rasponsabil/ă: Buzau, Vrancea, Vaslui, Galati

Experienţă profesională: minim 2 ani de experiență în vânzări ︇︊︅︁︋︃️︈​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎în teren sau într-un rol similar, avantaj cunoștințe sau experiență în domeniul construcțiilor
Orientare către clienți: Capacitatea de a înțelege nevoile și obiectivele de dezvoltare ale clienților și de a oferi soluții adecvate.
Abilități de comunicare: Abilitatea de a comunica eficient și de a construi relații solide cu clienții. Abilități excelente de negociere.
Rezistență la stres: Capacitatea de a face față presiunii din procesele de vânzare și realizarea targetelor lunare
Flexibilitate: Disponibilitatea pentru deplasarea zilnică pe teren și ocazional deplasări in Polonia pentru training-uri de specialitate
Limbi străine: Cunoştinţe medii sau avansate de limba engleză constituie avantaj

Descrierea jobului

Promovare și vânzări: Identificarea, contactarea și întâlnirea cu potențialii clienți pentru a promova și a vinde produsele și serviciile companiei.
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Gestionare portofoliu clienți: Ascultarea nevoilor și obiectivelor clienților, furnizarea de consultanță și recomandări privind produsele și serviciile companiei.
Prezentări: Asistență în organizarea și realizarea prezentărilor și demonstrațiilor tehnice organizate la clienți, alături de echipa tehnică, conform calendarului tehnic.
Prospectare: Identificarea oportunităților de vânzare prin intermediul căutărilor, a rețelelor de contact sau a evenimentelor relevante.
Raportare: Întocmirea de rapoarte de vânzări, actualizarea bazelor de date și monitorizarea progresului în atingerea obiectivelor.
Feedback: Furnizarea de feedback și informații din piață relevante pentru a îmbunătăți oferta comercială și strategiile de vânzare / client.

Compania CESAL SA este producatoare de materiale de constructii, axata in principal pe finisaje. Este detinuta de grupul ATLAS, cel mai cunoscut brand din Polonia. Printre cele mai importante categorii din portofoliu se numara: adezivi, mortare uscate, termosisteme, tencuieli, hidroizolatii

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024