Gratis

Area Sales Manager (Bucuresti, Ilfov)

JORIS IDE SRL

Candidatul Ideal

Cautam un nou coleg pentru echipa de vanzari B2B a JorisIde Romania, unul dintre principalii producatori de materiale de constructii specializat in productia de panouri sandwich poliuretan si vata minerala, tabla profilata, structuri metalice, tigla metalica pentru acoperisuri, precum si furnizori de solutii complete pentru hale industriale si constructii rezidentiale.

Ca parte a echipei noastre, vei fi responsabil de vanzarea portofoliului de produse pe zona Bucuresti-Ilfov si judetele adiacente (Arges, Dambovita, Teleorman, Giurgiu, Calarasi).

Daca esti o persoana cu reale abilitati de comunicare, vanzare si negociere, esti o fire pozitiva, sociabila si orientata catre client, ai initiativa si iti doresti o cariera in vanzari, te rugam sa ne trimiti CV-ul tau actualizat si detaliat.

Cerintele postului de Area Sales Manager sunt urmatoarele:
- Studii medii (de preferat profil tehnic / marketing);
- Experienta de minim 3 ani in vanzari, preferabil in domeniul halelor industriale cu expunere in segmentul B2B;
- Spirit organizatoric dezvoltat, proactivitate, bune abilitati de negociere;
- Orientare spre rezultat si atingerea obiectivelor de vanzari;
- Cunostinte bune utilizare MS Office;
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Gestionarea si dezvoltarea relatiilor de business cu clientii existenti (persoane juridice) dar si identificarea de noi clienti si oportunitati ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de dezvoltare a business-ului;
- Implementarea politicii comerciale si de marketing a companiei in zona alocata,
- Negocierea contractelor comerciale conform politicii comerciale stabilite la nivelul companiei;
- Urmarirea incasarilor si respectarea termenelor agreate.

Parte a Grupului Kingspan, Joris Ide Romania (www.joride.ro) este unul dintre producatorii de materiale de constructii specializat in productia de panouri sandwich, tabla profilata, tigla metalica pentru acoperisuri, inchideri si accesorii.

Publicat 22 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 22 Iul. 2024