Gratis

Inginer responsabil planning/Project Planner

IMSAT SA

Candidatul Ideal

Daca esti in cautarea unei provocari profesionale care iti va permite sa iti folosesti abilitatile de planificare si coordonare in cadrul unor proiecte complexe si variate, aplica acum pentru pozitia de Inginer responsabil planning/Project planner si alatura-te echipei noastre dinamice!

Ca Inginer responsabil planning/Project planner vei fi responsabil de elaborarea si gestionarea minutioasa a planurilor de proiect, asigurandu-te ca toate activitatile sunt livrate la timp si in conformitate cu cerintele stabilite. Vei colabora strans cu membrii echipei de proiect pentru a asigura o comunicare eficienta si pentru a identifica si solutiona potentialele intarzieri sau probleme.

Cerinte:

Studii superioare finalizate, studiile tehnice prezinta avantaj
Experienta de minim 5 ani pe o pozitie similara, pentru proiecte industriale (proiectare si executie/montaj)
Engleza/franceza nivel avansat
Cunostinte soft Project Management, MS Project/Primavera sau alte softuri de planificare
Cunostintele specifice domeniului de activitate al Diviziei reprezinta un avantaj – proiecte industriale cu specific electric
Pentru a reusi in aceasta pozitie, este important sa ai cunostinte solide de planificare, capacitatea de a lucra sub presiune si abilitati excelente de comunicare si negociere.

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti si raporteaza Managerului de proiect.

Principalele responsabilitati includ:

Realizeaza planificarea proiectelor
Asigura informarea Managerului ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de Proiect si a Directorului Diviziei asupra rezultatelor si performantelor din cadrul proiectelor
Asigura suport responsabililor de ofertare la intocmirea planificarilor (Work Breakdown Structure) pentru ofertele transmise spre aprobare
Raspunde de urmarirea implementarii proiectelor Diviziei
Asigura suport managerilor de proiect la intocmirea planificarilor (Work Breakdown Structure)
Analizeaza si propune moduri de solutionare a intarzierilor/blocajelor aparute pe parcursul derularii proiectului
Intocmeste diverse analize si rapoarte cerute de managerul ierarhic superior
Indeplineste alte sarcini si activitati transmise de superiorul ierarhic, care au legatura cu realizarea obiectivelor Diviziei si cu postul ocupat.

Ce oferim:

Un salariu motivant, un mediu de lucru placut si profesionist intr-o echipa dinamica, participarea in proiecte complexe, expunere internationala, al 13lea salariu, bonuri de masa, pachet de servicii medicale la o clinica privata, asigurare de risc si accidente.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024