Gratis

Inginer proiectant

Ideea Proiect Consulting
2 poziții

Candidatul Ideal

Inginer Proiectant Structuri:

• Absolvent al Facultatii de Construcţii Civile, Industriale si Agricole
• Constitue un avantaj absolvirea cursurilor de master in cadrul Facultatii de Construcţii Civile, Industriale si Agricole
• Obligatoriu cunoştinţe si experienta pentru programele: AUTOCAD, Etabs, Microsoft Office;
• Constitue un avantaj cunoasterea programelor : AdvanceSteel si Revit;
• Simț dezvoltat al responsabilității, sociabil, adept al muncii în echipă;
• Capabil să se încadreze în termenele limită.

Descrierea jobului

SARCINI si RESPONSABILITĂȚI

• Activități de proiectare și de urmărire a modului de implementare a proiectului până la finalizare;
︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈• Coordonează, verifică şi întocmeste documentaţii referitoare la proiectele în lucru din punctul de vedere al structurii, participă la finalizarea şi implementarea proiectelor de investiţii;
•Oferirea de informații tehnice și menținerea relației cu clientul pe parcursul derulării proiectului;
• Gestionarea şi corelarea informaţiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
• Analizarea si calculul static şi dinamic, conformarea şi optimizarea structurii construcţiei conform normelor în vigoare;
• Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
• Informarea superiorilor în termen real cu privire la impedimentele apărute în munca proprie şi în munca echipei;
• Participarea activa la gasirea solutiilor tehnice impreuna cu echipa;
• Participare la faze determinante pe şantier, pentru proiectele la care au fost implicaţi, dacă este cazul;
• Asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;
• Printare şi împăturire planşe;
• Perfecţionarea continuă şi asimilarea noutăţilor tehnice şi legislative apărute în domeniul construcţiilor.

BENEFICII

• Oferim un mediu placut de lucru si totodata un mediu prielnic dobandirii de cunostinte si experiente noi, impletit cu idei noi inovatoare.
• Angajatii beneficiaza de prime de sarbatori, de zile suplimentare de concediu, in functie de vechimea in firma, de un program flexibil
• Punem la dispozitie toate resursele necesare activitatii de proiectare (hardware, software, legislatie & reglementari tehnice actulizate, etc), cat si alte resurse pentru sporirea confortului (bucatarie cu dotarile necesare, loc de fumat, cafea, apa etc)
• Posibilitatea de a perfectiona utilizarea anumitor programe avansate de calcul/desen (2D&3D), prin intermediul suportului tehnic oferit de furnizorul programului si/sau prin participarea la cursuri specializate.
• Punctul de lucru este in zona accesibila cu orice mijloc de transport

Descrierea companiei

www.ideeaproiect.ro

Având la activ sute de obiective proiectate în București și în țară, realizările noastre sunt din cele mai variate precum ansambluri de locuințe, imobile de birouri, spitale, restaurante, construcții îngropate (Metrou), hale industriale, stații de tratare și epurare a apei etc., ceea ce ne impune ca fiind una dintre firmele de top din domeniul proiectării din România.
Ideea Proiect Consulting oferă servicii specializate de proiectare și consultanță pentru orice tip de construcție. Folosind forța programelor de analiză structurală de ultimă oră bazate pe metoda elementelor finite împreună cu programe avansate de detaliere 2D și 3D, echipa noastră poate realiza proiecte complexe rapid și eficient.
De asemenea oferim servicii specializate de consultanță și management în domeniul construcțiilor.
Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024