Gratis

INGINER PROIECTANT CONSTRUCTII

EVOLUTION PROSERV SRL

Candidatul Ideal

### Candidatul ideal pentru poziția de Inginer Proiectant Construcții:

Candidatul ideal pentru această poziție este un inginer proiectant pasionat de domeniul construcțiilor, cu o înțelegere profundă a proceselor tehnice și capacitatea de a oferi soluții inovatoare și eficiente. Are experiență în proiectarea construcțiilor civile și industriale, lucrând cu programe de proiectare precum AutoCAD, și este capabil să colaboreze eficient într-o echipă multidisciplinară.

Acesta trebuie să fie orientat spre detalii, cu o abordare organizată și responsabilă în gestionarea proiectelor. De asemenea, trebuie să aibă capacitatea de a respecta termenele limită, să fie proactiv în rezolvarea problemelor și să ofere suport tehnic echipelor de execuție.

Candidatul ideal demonstrează abilități excelente de comunicare, are o atitudine pozitivă și este deschis către dezvoltarea profesională continuă.

Calități și competențe cheie:
- Diplomă în Inginerie Civilă sau Industrială
- Minimum 2 ani experiență în proiectarea construcțiilor
- Cunoștințe avansate de AutoCAD și alte programe similare de proiectare (ex. ArchiCAD, Revit)
- Atenție la detalii și abilități excelente de analiză și interpretare a documentațiilor tehnice
- Abilități bune de comunicare și capacitate de lucru în echipă
- Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene stricte
- Proactivitate și deschidere către învățare continuă

Un candidat ideal este nu doar un specialist tehnic, ci și o persoană cu o abordare inovativă, care se adaptează rapid la noile provocări din domeniul construcțiilor.

Dacă sună ca tine, așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Descrierea jobului

### Descriere Job: Inginer Proiectant Construcții

Compania noastră caută un inginer proiectant construcții dedicat și pasionat, care să contribuie ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄la realizarea proiectelor noastre în București și Pitești. Vei avea oportunitatea de a lucra pe proiecte diverse, în cadrul unei echipe profesionale, într-un mediu dinamic și orientat spre excelență.

### Responsabilități:
- Realizarea proiectelor tehnice pentru construcții civile și industriale, conform cerințelor și normativelor în vigoare
- Crearea și modificarea desenelor tehnice și a planurilor de execuție utilizând AutoCAD și alte programe de proiectare (ex. ArchiCAD, Revit)
- Colaborarea cu echipa de proiect și departamentele implicate pentru a asigura soluții tehnice eficiente și fezabile
- Asigurarea corectitudinii și completitudinii documentațiilor tehnice și pregătirea dosarelor pentru autorizații și avize
- Participarea la ședințele de coordonare și discuțiile tehnice cu beneficiarii și furnizorii
- Monitorizarea și oferirea suportului tehnic pe durata implementării proiectelor, pentru respectarea planurilor inițiale
- Revizuirea și actualizarea proiectelor, în funcție de modificările apărute pe parcursul execuției

### Beneficii:
- Salariu atractiv, conform experienței și competențelor
- Oportunități de avansare în carieră și dezvoltare profesională continuă
- Posibilitatea de a lucra la proiecte interesante și complexe într-un mediu inovator
- Program flexibil și opțiuni de lucru hibrid (în funcție de proiecte)
- Tichete de masă și alte bonusuri pentru performanță
- Asigurare medicală privată
- Suport pentru formare și participarea la cursuri de specializare
- Atmosferă de lucru pozitivă, într-o echipă tânără și ambițioasă

Dacă te regăsești în această descriere și ești gata să te implici în proiecte interesante, așteptăm cu interes CV-ul tău!

Compania noastră este un lider în domeniul construcțiilor, oferind servicii complete de proiectare și execuție pentru construcții civile și industriale. Cu o experiență vastă și un portofoliu diversificat de proiecte, ne concentrăm pe oferirea de soluții inovatoare și eficiente, care să răspundă nevoilor clienților noștri.

Suntem dedicați calității și respectăm cele mai înalte standarde în toate etapele unui proiect, de la concepție până la finalizare. Echipa noastră este formată din profesioniști cu expertiză solidă în proiectare și execuție, având o abordare orientată spre rezultate și un angajament ferm față de satisfacerea clienților.

Ne mândrim cu un mediu de lucru colaborativ, în care inovația și dezvoltarea profesională sunt încurajate, oferind angajaților noștri posibilitatea de a evolua și de a contribui la realizarea unor proiecte de referință pe piața construcțiilor din România.

Cu birouri în București și Pitești, suntem într-o continuă extindere și căutăm oameni talentați care să ni se alăture în misiunea noastră de a crea construcții durabile și de calitate.
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024