Gratis

Inginer Proiectant Constructii

D&C Expert Proiectare Structuri
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole;
Masterat (sau student) PCCIZS, INGINERIE SEISMICA, constituie un avantaj;
Experienta minim 5 ani in domeniul proiectarii;
Cunostinte inginerie structurala, statica si dinamica;
Cunoasterea programelor de calcul ETABS, SCIA (alte programe reprezinta un avantaj);
Cunoasterea programului de desen AUTOCAD (TEKLA si/sau Nemetschek Allplan) (Intelegerea conceptului BIM reprezinta un avantaj);
Cunoasterea programelor de calcul sectional CSIcol, Xtract, IdeaStatica etc.
Cunoasterea pachetului MS MICROSOFT OFFICE/EXCEL;
Cunoasterea solida a normativelor de proiectare;
Persoana organizata, responsabila si cu initiativa;
Abilitati de comunicare, relationare si lucru in echipa;
Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor;

Descrierea jobului

Intocmirea documentatiei tehnice - Piese scrise si piese desenate pentru fazele proiectului (S.F., D.T.A.C., P.Th., D.E.);
Proiectarea structurilor de rezistenta ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀(structuri beton armat monolit, structuri metalice si structuri beton prefabricat);
Calcul structural conform normelor in vigoare;
Intocmirea listelor de cantitati;
Asistenta tehnica la implementarea proiectelor - vizite lucru in santier;

Companie cu o gama diversa de proiecte, Kaufland, LIDL, DN1 Value Centre, Galerii comerciale, Diverse structuri metalice, Diverse proiecte rezidentiale;
Salariu atractiv si bonusuri la proiect in functie de realizari;
Asigurare medicala privata;
Birou situat in zona centrala usor accesibil (Piata Victoriei);
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024