Gratis

INGINER PROIECTANT CONSTRUCTII

LUDAN ENGINEERING SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal Inginer proiectant constructii
  • Absolvent al Facultății de Construcții Civile.
  • Minim 3 ani experienta in domeniul constructiilor civile industriale.
  • Experiență și rapiditate în lucrul cu un program de calcul specializat pentru construcții. Sap2000 sau Autodesk Robot reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte bune ale unui program de modelare si detaliere utilizat in industrie. REVIT / ALL PLAN pentru beton sau Tekla structures pentru metal reprezinta un avantaj.
  • Cunoștințe bune ale Normativelor de proiectare în vigoare și ale practicilor de proiectare și execuție aferente structurilor.
  • Cunoasterea cerintelor legale pentru intocmirea documentatiei tehnice in diversele faze de dezvoltare ale proiectului: PT, DTAC, DTDE.
  • Este necesara cunoașterea limbii Engleze la nivel mediu de către aplicant
  • Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte și de a prioritiza sarcinile.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Efectuare calcul structural, dimensionarea elementelor structurale.
  • Realizarea documentației tehnice la specialitatea structura parte scrisă și desenată.
  • Întocmirea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂proiectelor tehnice în toate fazele de proiectare (concept, proiect tehnic, detalii de execuție, as build), respectând termenele impuse.
  • Coordonarea lucrărilor subcontractate, și asigurarea executarii la timp, în condițiile de calitate specificate a lucrărilor, precum și de respectarea specificațiilor tehnice ale documentației de execuție.
  • Analiza rezultatelor proiectelor și identificarea punctelor forte și a oportunităților de îmbunătățire observate pe parcursul derularii
Noi îți oferim:
  • Salariu de baza atractiv + bonuri de masa
  • Decontarea transportului in comun.
  • Asigurare medicală privată.
  • Oportunitatea de a te dezvolta într-un mediu internațional.
  • Oportunitatea de a participa la proiecte industriale unice pentru Europa si Romania.
  • Salariul net nu se va modifica indiferent de deciziile guvernului in privinta OUG114 din perioada urmatoare.

Va rugam specificati in CV asteptariile salariale si data posibila de incepere a jobului.

Ludan Engineering SRL este un furnizor important de soluţii complete multidisciplinare pentru proiecte industriale, proiecte de mediu și aplicaţii specifice de know-how industrial pentru industriile: chimică şi petrochimică, de rafinărie, energetică, farmaceutică, îngrăşăminte, agricultură, alimentară.

Compania oferă servicii diverse, de la inginerie conceptuală, studii de fezabilitate şi finanţare până la proiectare de bază şi de detaliu, documentaţii pentru obţinere de permise şi autorizaţii, achiziţii, construcţie şi punere în funcţiune cu asigurarea garanţiilor de performanţă.

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024