Gratis

Inginer Proiectant

ASCO TOOLS S.A.

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice.
Cunostinte foarte bune de desen tehnic.
Cunostinte de MS Office, CAD (INVENTOR, AUTOCAD).
Cunostinte generale despre tehnologii de fabricare si design de produs.

Descrierea jobului

Realizeaza desene de ofertare in baza carora se stabilesc mateterialele si manopera necesara realizarii produsului.
Realizeaza desene de fabricatie, desene ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁tehnologice si liste de componente.
Foloseste programe CAD si norme de proiectare in vederea realizarii si actualizarii desenelor de productie.
Urmareste procesul de fabricare al produsului in colaborare cu departamentele din productie.
Acorda sprijin departamentului de vanzari pentru modificarile propuse de catre client
Inregistreaza si actualizeaza datele in baza de gestiune a datelor de proiect

Compania Asco Tools SA este o firma romaneasca specializata in productia si comercializarea sculelor pentru prelucrarea lemnului, PVC-ului si a materialelor neferoase. Cu o experienta de 130 de ani, Asco Tools SA se prezinta ca unul din liderii pietei de profil din Romania.
Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 24 Sept. 2024