Gratis

Inginer productie alimentara

TIP TOP FOOD INDUSTRY
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii superioare de specialitate (inginerie alimentara)
- experienta pe un post similar (reprezinta avantaj)
- capacitatea de comunicare interactiva,abilitati organizatorice
- analiza si atentie la detalii,corectitudine,seriozitate,gandire logica
- capacitate de a lucra in echipa

Descrierea jobului

*inspecteaza materialele ce intra in procesul de productie si marcajele acestora, in conformitate cu tehnologia de fabricatie si standardele interne ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de calitate;
*inspecteaza produsele pe tot parcursul procesului de fabricatie si completeaza intreaga gama de fise de masuratori;
*colecteaza si arhiveaza toate fisele de masuratori de pe tot parcursul executiei produselor;
*urmareste respectarea tehnologiei de fabricatie si a standardelor interne de calitate;
*la orice neindeplinire a standardelor interne de calitate si / sau a tehnologiei de fabricatie se vor intocmi liste si rapoarte de neconformitati;
*verifica calitatea marfurilor senzorial si cu echipamentele de inspectie, masurare si incercare din cadrul compartimentului de calitate si din sectia de productie;
*confirm cantitativ si calitativ - prin etichete specifice - toate produsele fabricate in sectia de productie si introduce datele aferente fiecarei operatii in documente;
*lunar, comunica Directorului de asigurare a calitatii necesarul estimativ de materiale utilizate in cadrul compartimentului;
*urmareste perioada de valabilitate metrologica a tuturor echipamentelor de inspectie, masurare si incercare, atit din cadrul compartimentului, cit si a acelora din sectia de productie;
*urmareste ca stocarea interoperationala a marfurilor sa fie facuta in conformitate cu standardele interne de calitate;
*are dreptul de a sista fabricatia in cazul in care nu se respecta tehnologia de fabricatie si / sau a standardelor interne de calitate.
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024