Gratis

Inginer Mecanic

KASTAMONU ROMANIA SA

Candidatul Ideal

-Studii superioare profil tehnic (Inginerie Mecanica,TCM, Electroenergetica etc)
-Cunostinte bune de limba engleza
-Abilitati de utilizare MS Office (în special Excel, Power Point)
-Experienţă în domeniul industrial / fabrici
-Persoana comunicativă, dinamică și orientata spre rezultat
-Receptiva, cu spirit de inițiativă, responsabilă și atentă la detalii
-Capacitate de coordonare a unei echipe
-Orientare spre client

Constituie avantaj:
-Disponibilitate de lucru pe schimburi (12 / 24, 12 / 48)
-Permis conducere cat. B
-Cunoştinţe SAP, programe de proiectare AutoCAD, etc

Descrierea jobului

-Participa la lucrări de îmbunătățire și upgrade a linilor tehnologice
-Monitorizeaza consumurile de piese de schimb și materiale, astfel verifică ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀în sistemul SAP stocul de piese de schimb și efectuează comenzi pe care le trimite spre aprobare
-Verifica și coordonează managementul pieselelor de schimb și calitatea acestora
-Intocmeste diverse rapoarte și evidențe pentru departamentul tehnic si productie
-Coordoneaza activitățile de mentenanță a firmelor externe care realizează lucrări pe platforma fabricii
-Urmăreşte modul de desfăşurare a activităţii de reparaţii de mentenanță/îmbunătățiri
-Identifica oportunități de îmbunătățire continuă a activităților din cadrul secției în scopul realizării misiunii și a obiectivelor
-Organizează, supraveghează și coordonează activitățiile de întreținere și reparații a tuturor utilajelor
-Identifica soluții tehnice pentru rezolvarea cât mai urgent a problemelor apărute la instalații, utilaje și echipamente
-Se implică activ în execuția lucrărilor de mentenanță planificată și a diferitelor intervenții de reparații

Beneficii:
-Pachet salarial competitiv
-Ore suplimentare plătite 200%
-Tichete de masă cu valoare nominală de 40 RON
-Tichete cadou pentru diferite ocazii
-Asigurare de sănătate, viată și de accidente
-Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
-Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
-7 card
-Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
-Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie multinatională
-Transport asigurat pe ruta Tg-Mures-Reghin si retur sau pe rutele existente localități limitrofe Reghinului

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare. Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, care a fost demarat în 1998, in prezent avand un numar de peste 850 angajati in trei unitati de productie.

După 20 de ani de investiții continue, Kastamonu Romania se mândreste astăzi cu o platformă industrială de prelucrare a lemnului modernă și complexă, cu o poziție recunoscută la nivel regional în rândul producătorilor de PAL brut, melaminat și blaturi de lucru, și la nivel mondial în rândul producătorilor de fețe de uși din HDF texturat.

Pe lângă produsele fabricate in Romania, compania noastra comercializează și o largă gamă de produse fabricate în cadrul grupului. Dintre acestea, cele mai de succes sunt MDF-ul ultralucios (EvoGloss, Acrylic, Glossmax) și parchetul laminat (Floorpan).
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024