Gratis

Inginer mecanic

Horticola Transilvania

Candidatul Ideal

Inginer Mecanic in SATU-MARE. Suntem in cautarea unui Inginer mecanica agricola pasionat de masini si utilaje agricole si de tot ce inseamna dezvoltari tehnologice in optimizarea culturilor agricole: drone si roboti agricoli.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate in domeniul mecanicii Agricole;
- Motivatie de a dobandi informatii noi relevante pentru domeniul de activitate;
- Flexibilitate, professionalism si spirit de echipa;
- Cunostinte de limba engleza cel putin la nivel mediu;
- Permis auto minim categoria B.

Descrierea jobului

Responsabiltati principale:
- Identificarea defectelor masinilor si utilajelor Agricole din portofoliul societatii;
- Identificarea si comuicarea pieselor necesare pentru realizarea ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂lucrarilor de reparatii si intretinere;
- Realizarea activitatilor de diagnoza si revizii pentru masinile si utilajele din portofoliul societatii;
- Realizarea de teste si punere in functiunie a masinilor si utilajelor Agricole;
- Identificarea, analizarea si recomandarea de solutii de optimizare a masinilor si utilajelor Agricole;
- Mentinerea la curent cu dezvoltarile tehnologice din domeniu.

Beneficii:
- Abonament medical la o clinica privata de sanatate;
- Tichete de masa;
- Masina de serviciu;
- Acces la cursuri si traininguri de specializare in domeniu.

AROVIT LEGUME FRUCTE SRL este o societate cu capital privat, integral romanesc, ce isi desfasoara activitatea in domeniul cultivarii legumelor, fructelor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi. Compania face parte din grupul de firme Arovit: Betarom Impex Srl pe partea de procesare si Mib Prodcom pe partea de management, avand unitati de productie legumicola in Valea lui Mihai (judetul Bihor), fabrici de procesare in Valea lui Mihai (judetul Bihor) si in Aiud ( judetul Alba), cu o prezenta pe intreg teritoriu national si export. Grupul reprezinta unul dintre cei mai importanti actori din industria agro-alimentara din Romania cu peste 200 de angajati permanenti si alte cateva sute de angajati sezonieri.

Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024