Gratis

INGINER INSTALATII PENTRU CONSTRUCTII -OFERTARE

S.C CONARG AG
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii tehnice finalizate (Universitatea Tehnica de Constructii, Universitatea Politehnica, etc);
Experienta minim 3 ani in elaborarea ofertelor tehnico-financiare pentru lucrari de instalatii aferente proiectelor de constructii civile;
Persoana organizata si capabila sa tina evidenta mai multor proiecte in acelasi timp;
Cunostiinte MS-Office (in special Excel) si Autocad, cunoasterea programelor de devize constituie avantaj;
Buna cunoastere a preturilor, furnizorilor, concurentei;
Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
Abilitate de a lucra atat independent cat si in echipa;
Persoana motivata si orientata catre rezultate;
Abilitati de adaptare si dezvoltare intr-un mediu competitiv.;

Descrierea jobului

Realizeaza oferte tehnico-comerciale si asigura suportul tehnic in executia proiectului, in ceea ce priveste echipamentele si materialele de instalatii utilizate ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁in lucrare (pentru proiecte din domeniul industrial/civil);
Verifica cerintele tehnice ale proiectului, analizeaza cererile de oferta, caietele de sarcini si planurile in baza carora se va realiza oferta;
Vizioneaza amplasamentul lucrarii in vederea identificarii tuturor elementelor necesare ofertarii;
Intocmeste solicitari de clarificari sau raspunsuri la solicitarile de clarificari (dupa caz);
Verifica si centralizeaza informatiile premergatoare redactarii ofertei;
Identifica materialele si echipamentele care vor fi ofertate, caracteristici tehnice, cantitati;
Intocmeste/verifica listele de cantitati de lucrari - centralizator pe investitie / obiecte / specialitati;
Identifica solutiile de implementare (furnizori, subcontractori) cele mai bune pentru fiecare proiect in parte, astfel incat ofertele rezultate sa fie competitive;
Formuleaza cereri de oferta catre subantreprenorii de specialitate, privind executia unor lucrari speciale, si furnizorii de materiale, utilaje, etc, si analizeaza ofertele primite;
Estimeaza cheltuielile indirecte, inclusiv pentru echipamente si personal coordonator;
Prezinta oferta in fata Managementului (total cost estimat) in vederea aprobarii;
Intocmeste documentele de ofertare pentru participarea la licitatii: propunerea financiara si asigura suport si pentru propunerea tehnica;
Intocmeste dosarul de ofertare conform cererii de oferta ( inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc.);
Confirma comenzile interne de echipamente si materiale in baza anexelor contractuale;

Grupul CONARG este un jucator important pe piata contructiilor civile si industriale din Roamnia. Expertiza noastra este validata de cei peste 30 de ani de activitate permanenta pe piata si implicarea in unele dintre cele mai complexe si provocatoare proiecte, cu o suprafata totala construita de peste 1.1 milioane mp.

Echipa noastra dinamica creeaza in mod constant valoare pentru clientii nostri, pentru grup si pentru societate. Experienta bogata pe care o avem in inginerie si proiectare, animata de angajamentul nostru constant pentru inovare, ne permite sa folosim solutii remarcabile, la cheie si sa ne diferentiem.

Perspectiva noastra pentru viitor este o declaratie ferma cu privire la impactul pe care dorim sa il avem:

Perspectiva noastra este sa depunem toate eforturile pentru a atinge perfectiunea in fiecare zi, sa intampinam cu entuziasm provocarile si sa cream o experienta exceptionala pentru client, livrand la timp, in buget si la cele mai inalte standarde de calitate.

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 6 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024