Inginer electric proiectare - Instalatii Electrice Industriale

SADE INGENIERIE S.R.L

Candidatul Ideal

Educatie si experienta profesionala:
  • Absolvent al unei facultati cu profil electric (Inginerie electrica, energetica, etc)
  • Cunostinte avansate de AutoCAD, MS Office, constituie avantaj EPLAN, CANECO, REVIT
  • Minim 5 ani experienta in proiectarea de retele si instalatii electrice industriale;
  • Experienta in automatizari industriale - constituie avantaj
  • Limba Engleza nivel mediu, scris - vorbit
  • Limba Franceza reprezinta un avantaj

Aptitudini:
  • Initiativa
  • Responsabilitate
  • Aptitudini organizatorice si capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan
  • Gandire critica si abilitati de rezolvare a problemelor
  • Bune abilitati de comunicare
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

  • Elaborarea proiectelor de instalatii electrice, instrumentatie si control - in limba franceza sau engleza

Responsibilitatile ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁postului:
  • Elaborarea documentatiei de instalatii electrice, instrumentatie si control pentru faza de ofertare
  • Elaborarea documentatie de instalatii electrice, instrumentatie si control pentru faza de proiectare
  • Sustinerea proiectului de instalatii electrice, instrumentatie si control pentru faza de realizare
  • Asigura interfata cu departamentele conexe (civil, mecanic, process, hidraulic)
  • Respectarea planificarii pentru lucrarile incredintate spre executie
  • Respectarea procedurilor de munca specifice si a normativelor in vigoare
  • Colaborează cu subcontractorii pentru realizarea proiectului la termen si in parametrii calitativi specificati
  • Deplasări scurte in tara si strainatate
  • Ofera support tehnic la punerea in functiune
  • Înregistrează şi asigură trasabilitatea documentelor
  • Gestionează, actualizează şi completează documentaţia AS-Built pentru instalatii electrice, instrumentatie si control

SADE Ingenierie ( Veolia Water Solutions & Technologies) este incepind din anul 1998 filiala in Romania a grupului francez SADE, acesta fiind lider mondial in conceptia si realizarea lucrarilor de tratare a apei fie ele municipale si industriale. Sade Romania este reprezentata de o echipa cu aproximativ 50 de ingineri in Bucuresti fiind capabila sa ofere o gama larga de servicii, de la inginerie la solutii complete la cheie in domeniul tratarii apei si apelor uzate cu peste 40 de proiecte atat in tara cat si international. SADE ofera expertiza in: • Proiectare-construire de stații de tratare a apei și a apelor uzate (15K-2MPE - proiecte la cheie). • Integrarea de soluții de tratare a apei de proces la pachet pentru companii industriale. • Supervizarea construcției și punerea în funcțiune a stațiilor de tratare a apei. • Furnizarea de servicii, echipamente și produse chimice pentru stațiile de tratare a apei industriale. Detalii suplimentare : www.sade-cgth.fr; www.sade-ingenierie.fr

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 25 Iul. 2024