Gratis

Inginer Departament Tehnic (Ofertare si Achizitii)

Rc Beton Bau S.R.L.

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul constructiilor;
- Experienta relevanta in planificarea achizitiilor si bugetarea ofertelor;
- Foarte bune abilitati de negociere;
- Aptitudini organizatorice, analitice si de sinteza;
- Foarte bune cunostinte MS Office (cu precadere Excel);
- Capacitate de respectare a termenelor limita si orientarea spre client;
- Aptituduni bune de comunicare si de lucru in echipa.

Descrierea jobului

- Intocmirea ofertelor financiare pentru benificiari;
- Intocmirea situatiilor de lucrari pentru companie si pastrarea legaturii cu sefii de santier ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃privind cantitatile executate;
- Mentinerea leagturii cu Departamentul Financiar in vederea facturarii situatiilor de lucrari;
- Identificarea de noi potentiali furnizori, cautarea de solutii de optimizare a colaborarii cu noi furnizori;
- Studierea permanenta a ofertelor furnizorilor in vederea achizitiei materialelor si echipamentelor la cel mai bun raport calitate/pret;
- Negocierea preturilor cu furnizorii agreati, in vederea obtinerii celui mai bun pret si a celor mai bune conditii de livrare;
- Efectuarea analizei de cost si pregatirea cererii de oferta catre furnizori;
- Planificarea achizitiilor cu respectarea timpului de finalizare a proiectului;
- Realizarea achizitiei de materiale, produse si servicii tinand cont de cantitatea necesara si de cerintele de calitate cerute de companie;
- Elaborarea si verificarea documentatiei tehnice, intocmirea bugetului si analiza lucrarilor/proiectelor declarate eligibile pentru companie;
- Implementarea strategiilor de achizitii in conformitate cu politice interne.

Beneficii oferite:
- Un mediu de lucru placut;
- Sistem de salarizare motivant in functie de experienta si rezultate;
- Incurajarea permanenta pentru dezvoltarea profesionala.

RC BETON BAU asigura un mediu proprice in care te poti dezvolta ca profesionist, sa-ti demonstezi calitatile, fiind alaturi de colegi pasionati de ceea ce fac, intr-o echipa dinamica, in mijlocul unor situatii practice foarte variate.
Compania RC BETON BAU are ca principal obiect de activitate managementul de santier, coordonarea si supervizarea lucrărilor de constructii (rezidentiale si industriale, atat in Romania, cat si in Germania).
Vrei sa te alaturi echipei noastre? Trimite-ne CV-ul tau.
#echiparcbb #impreunapentrusucces
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024