Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Inginer de sistem în cadrul Compartimentului Servicii ISP

SOCIETATEA TELETRANS SA
1 poziție
Anunț verificat

Anunț verificat

Textul acestui anunț a fost verificat de echipa eJobs pentru a elimina posibile greșeli sau conținut discriminatoriu.

Candidatul Ideal

Societatea pentru Servicii de Telecomunicații și Tehnologia Informației în Rețelele de Transport “TELETRANS” S.A, scoate la concurs 1 (unu) post de Inginer de sistem în cadrul Compartimentului Servicii ISP, Departament Tehnologia Informației, pe perioadã nedeterminatã, program de lucru 8 ore/zi.

Descrierea jobului

CERINȚE principale:
  • Studii cu profil tehnic (Automaticã, Calculatoare, Informaticã, Electronicã, Ciberneticã sau colegiu);
  • Cunoștințe de instalare și administrare sisteme ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂linux (diverse distribuții: Oracle, CentOS, Ubuntu, Debian etc);
  • Cunoștințe de instalare, configurare și administrare servere baze de date (mysql, MariaDB etc.);
  • Cunoștințe de instalare, configurare și administrare servere web (bind, nginx);
  • Cunoștințe de programare și implementare scripturi (bash, php, mysql etc);
  • Cunoștințe generale politici de securitate pentru protejarea datelor și prevenirea atacurilor informatice;
  • Cunoștințe limbi strãine: limba englezã;
  • Abilitãți organizatorice și respectarea termenelor limitã;
  • Capacitate de asimilare rapidã de noi cunoștințe;
  • Capacitate bunã de comunicare și relaționare, atitudine pro activã, orientat pe rezolvarea problemelor;
  • Certificãrile si experiența în domeniu constituie un avantaj.

Descrierea companiei

TELETRANS ca operator naţional de comunicaţii se adresează operatorilor de comunicatii, companiilor mari, precum şi furnizorilor de servicii Internet (ISP) cu o ofertă largă de servicii de comunicaţii la un �nalt nivel de calitate, implementate pe infrastructura bazata pe fibra optica şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.

TELETRANS dispune de un backbone cu acoperire naţională, de aproximativ 5000 km; peste 100 de noduri de transmisiuni şi acces la reţeaua de fibră optică; puncte de prezenţă �n 14 municipii şi facilităţi de acces �n alte 22; legături crossborder cu Ungaria, Bulgaria, Serbia, Ucraina şi Moldova, reţea pe mai multe nivele, complet redundantă, cu 9 inele adiacente şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.
Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024
Joburi similare
Administrare cookies 🍪

Folosim cookie-uri pentru a-ți oferi o experiență presonalizată.

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Vezi politica noastră de cookies.