Inginer constructor/ Instalatii/ Electric/ Mecanic/ Arhitect

Universitatea ”Ştefan cel Mare” din Suceava
4 poziții

Candidatul Ideal

Universitatea ,,Ştefan cel Mare” din Suceava scoate la concurs, in cadrul Directiei Investitii si Evidenta Patrimoniului, 4 posturi de administrator patrimoniu (Inginer sau Arhitect), cu specializare intr-unul din domeniile: Inginerie civilă / Ingineria instalaţiilor / Inginerie electrică / Inginerie energetică / Inginerie mecanică / Inginerie industrială sau Arhitectura.

Principalele condiţii specifice necesare pentru ocuparea postulurilor vacante:
- Absolvent de învățământ superior, cu diplomă de licență in una din specializarile mentionate;
- Cunoștințe operare calculator (Word, Excel, Internet).

Detalii privind descrierea joburilor scoase la concurs, descrierea principalelor responsabilitati, informatiile privind continutul dosarului de concurs, precum şi etapele cu termenele desfăşurării selecţiei ︁se găsesc pe site-ul Universităţii Ştefan cel Mare din Suceava, in sectiunea "Angajari", "Locuri de munca auxiliare in USV 2024", la urmatorul link: https://usv.ro/resurse/angajari/locuri-de-munca-auxiliare-in-usv-2024/

Înscrierea candidaţilor este conditionata de depunerea dosarului de concurs la Serviciul Resurse Umane (Corp F, cam 210) al Universităţii Ştefan cel Mare din Suceava, in termenul mentionat in anunturile de pe site-ul USV.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati implicate:
- Urmărirea derulării investiţiilor, a contractelor de proiectare/execuţie lucrări şi efectuarea tuturor demersurilor de încadrare în prevederile ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂acestora şi ale legislaţiei conexe;
- Elaborarea documentelor/documentaţiilor necesare în cadrul derulării contractelor;
- Verificari documentatii tehnice de constructii sau instalatii in fazele de proiectare prevazute de lege;
- Verificari de oferte pentru proiectarea sau executia lucrarilor de constructii in cadrul procedurilor de achizitie (participarea în comisiile de evaluare a ofertelor);
- Alte responsabilități atribuite de șeful de serviciu.

Una dintre cele mai dinamice instituții de învățământ superior din Europa de Est, Universitatea „Ştefan cel Mare” din Suceava (USV) este situată în Bucovina, regiune din nord-estul României.

USV este instituţia publică de învăţământ superior, inovatoare și complexă, care oferă programe de studii universitare de licenţă, masterat, doctorat și post-doctorat și realizează cercetare știinţifică în domeniile Știinţe Economice, Știinţe Tehnice, Inginerie și IT, Știinţe Naturale, Știinţe Umaniste și Sănătate.

Prima universitate din România din punctul de vedere al numărului de brevete și invenţii în ultimul deceniu, USV joacă un rol determinant în dezvoltarea și diseminarea cunoștinţelor știinţifice.

Universitatea Ştefan cel Mare din Suceava, prin cele trei funcţii fundamentale (cercetare, predare/învăţare şi servicii pentru comunitate desfăşurate în condiţii de autonomie instituţională şi de libertate academică), contribuie în mod activ şi explicit la procesele de inovare şi dezvoltare socială.

Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iul. 2024