Gratis

Inginer constructii

MBG AMBIENT STANDARD S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Cerinte
- Studii de profil tehnic: studii finalizate în Ingineria constructiilor;
- 2-4 ani experienta anterioara in roluri similare de management de proiecte in constructii;
- Experienta in verificarea si evaluarea echipamentelor si materialelor de constructie;
- Familiaritate cu reglementarile si normele de siguranta in constructii;
- Capacitatea de a citi și interpreta planuri și documentatii tehnice;
- Capacitatea de a colabora eficient cu echipe diverse si cu beneficiarii
- Capacitatea de a gestiona resursele, de a stabili prioritati si de a respecta termenele limita;
- Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte si sarcini;
- Orientare catre rezultate si atentie la detalii;
- Capacitatea de a efectua analize tehnice si financiare ale ofertelor si proiectelor;
- Cunostinte: Microsoft Office, AutoCAD;
- Disponibilitate deplasari in tara;
- Permis cat. B;
- Cunostinte medii de limba engleza.

Descrierea jobului

-Analizeaza proiectele tehnice, detaliile tehnice, fisele tehnice,caietele de sarcini
-Colaboreaza cu departamentele de ofertare si aprovizionare
-Rezolvarea eficientă a problemelor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂tehnice apărute pe șantier;
-Colaborarea strânsă cu arhitecții, inginerii structurali și beneficiarii
-Intocmeste necesarul de materiale, echipamente, utilaje, forta de munca si urmareste fluxul acestora
-Intocmeste toate documentele necesare pentru evidenta producției pe santiere
-Asigura asistenta tehnica pentru lucrarile aflate in executie si pastreaza legatura cu ceilalti responsabili privind executia lucrarilor.
-Coordonează și verifică activitatea echipelor de muncitori, subcontractantilor și sefilor de șantier;
-Analizeaza si executa punerea in aplicare a planurilor de construcție conform cerințelor specifice si a discutiilor de optimizare a acestora avute cu reprezentantii implicati in proiect;
-Se asigura de buna functionare, organizare, curatenia in santiere, consumul de materiale.
-Se asigura ca termenele de executie si standardadele de calitate sunt respectate.

Publicat 21 Aug. 2024 Reactualizat 21 Aug. 2024 Expiră 20 Sept. 2024