Gratis

INGINER EXECUTIE , INGINER BIROU TEHNIC

GLOBALTEH CONSTRUCT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent Facultatea de Constructii Civile, CFDP sau CCIA
Cunoştinţe specifice privind proiectarea construcţiilor civile, legislatia în materie
Cunoasterea avansata a unor ︊programe: Autocad, Avantaj:Primavera
Persoana organizata
Orientare spre rezultate
Comunicare si spirit de echipa
Flexibilitate
Respectarea termenelor limita

Descrierea jobului

Rolul principal este cel de organizare si coordonare a lucrarilor din santier.
Coordoneaza si supravegheaza personalul din ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄santier prin ︁repartizarea in functie de pregatirea profesionala, capacitatea de munca si aptitudini.
Asigura respectarea planului de executie pe activitati, organizeaza si impune ritmul de executie pentru realizarea lucrarilor la termenele propuse conform graficelor.
Evidentiaza lucrarile suplimentare/ renuntarile si urmareste aprobarea acestora.
Urmareste aprovizionarea de materiale aprobate in fisele tehnice pentru realizarea proiectului.
Participa la predarea - primirea fronturilor de lucru catre Subcontractori si transmite zilnic raportarea lucrarilor executate de acestia.
Intocmeste rapoarte de lucru zilnice, procese verbale si orice alte documentatii cu caracter tehnic pe care le trimite colegilor ce realizeaza activitatea de cost-control.
Urmareste intocmirea si arhivarea documentelor din santier ce vor intra in componenta Cartii Tehnice a constructiei.
Asigura cunoasterea, aplicarea si respectarea normelor de SSM, SU si Protectia Mediului de catre toti angajatii din santierul coordonat.
Pastreaza o bune relatie de colaborare cu beneficiarii
Raspunde de calitatea lucrarilor executate si incadrarea acestora in cerintele tehnice.

Compania GLOBALTEH CONSTRUCT SRL, cu Sediul in Bucuresti, este o firma privata infiintata in anul 2022.
Obiectivul principal il reprezinta realizarea lucrarilor de constructii rezidentiale si nerezidentiale, asigurand un nivel inalt ,incadrarea in termenul de executie si in bugetul avut la dispozitie. Compania noastra desfasoara activitati in urmatoarele domenii:
Lucrari de pregatire a terenului si terasamente, platforme,drumuri,sistematizari vertical.
Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024