Gratis

Inginer constructii civile

Studium green

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui coleg(a) care sa se alature echipei noastre tehnice in vederea gestionarii activitatilor de mentenanta si garantii. Rolul presupune coordonarea activitatii de reparatii si monitorizarea conditiilor de garantie pentru proiectele noastre.

Cerinte:
- Studii superioare tehnice in domeniul ingineriei in constructii;
- Cunostinte tehnice solide privind materiale de constructii, tehnologii si standarde de calitate;
- Abilitati bune de planificare, organizare si de coordonare a activitatii;
- Abilitati bune de comunicare cu clientii si colaboratorii companiei

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Monitorizeaza si coordonarea lucrarilor de mentenanta realizate de subantreprenori;
- Oferirea de suport clientilor pe perioada de ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈garantie a lucrarilor de constructii, prin contactarea subantreprenorilor responsabili de executie;
- Colaborarea cu alte departamente pentru a asigura finalizarea lucrarilor in termenele stabilite;
- Urmarirea respectarii termenului de finalizare a lucrarilor de mententanta si verificarea sub aspect cantitativ si calitativ a lucrarilor realizate de subantrepenori;
Gestionarea documentatiei tehnice si pregatirea rapoartelor/proceselor verbale necesare.
Beneficii;
- masina de serviciu, laptop, telefon;
- tichete de masa;
- abonament medical la o clinica privata de sanatate.

Studium Green are o experienta de 21 ani in domeniul constructiilor, timp in care au fost finalizate peste 1.500 de apartamente in complexe rezidentiale, peste 7.500 mp spatii comerciale si de birouri si peste 4.500mp terase verzi, rezultatele obtinute clasand compania in topul dezvoltatorilor imobiliari din piata clujeana.

Mai mult, una dintre misiunile companiei Studium Green este de a aduce natura cat mai aproape de oameni pentru a asigura o viata mai sanatoasa, mai relaxata si inconjurata de frumos. Asa s-au nascut terasele verzi si decoratiunile naturale care infrumuseteaza si reduc poluarea in cadrul ansamblurilor rezidentiale dezvoltate.

Studium Green este liderul pietei in dezvoltarea proiectelor rezidentiale verzi din Romania si membru al Romania Green Building Council (RoGBC) din 2010, titulaturi obtinute datorita respectarii standardelor Green Homes in majoritatea ansamblurilor rezidentiale dezvoltate, cladiri performante, in care eficienta energetica se afla pe primul loc.

Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024