Gratis

INGINER CONSTRUCTII CIVILE / INSTALATII

MIST LIDER CONSTRUCT SRL
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Supervizarea și gestionarea proiectelor de construcții, de la faza de proiectare până la finalizarea lucrărilor

- Asigurarea conformității proiectelor cu cerințele legale și cu standardele de calitate

- Coordonarea echipei de lucru și comunicarea eficientă cu toți factorii implicați în proiect

- Identificarea și rezolvarea eficientă a problemelor tehnice și a posibilelor blocaje

Seriozitate, corectitudine, bună comunicare în cadrul echipei;

Meticulozitate, iniţiativă, siguranţă de sine și autocontrol;

Cunoaşterea legislaţiei şi normativelor în construcţii;

Carnet de conducere, categoria B.

Descrierea jobului

Organizează şi ţine evidenţa tuturor stadiilor de execuţie a operaţiunilor de investiții ale companiei;

Conduce zilnic graficul de execuţie ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈al lucrărilor;

Organizează şi participă la toate recepţiile de lucrări;

Verifică permanent calitatea şi cantitatea produselor folosite în șantiere, în prealabil recepţiilor

procedurale;

Respectă circuitul intern al actelor, conform prevederilor legale în materie şi conform dispoziţiilor conducerii societăţii;

Confirmă plăţile de efectuat către executanti, furnizori, consultanti;

Verifică oferte primite din punct de vedere al cerinţelor tehnice, comerciale, de prezentare, precum si din punct de vedere al realităţii preţurilor oferite;

Întocmeste Cartea Constructiei , a lucrarilor ce se executa .

Tine legatura cu clientii si intocmeste situatiile de lucrari;

Raporteaza zilnic stadiul lucrarilor de care este raspunzator, precum si estimarea pentru a doua zi;

Urmareste respectarea devizului de lucrari si a timpului de executie pentru prezentul Contract;

Coordoneaza activitatea subordonatilor ,dar si a subcontractorilor cu care compania trebuie sa lucreze;

Identifica problemele care pot aparea in derularea Contractului si ia masuri de prevenire a acestora, iar in cazul identificarii ia masuri corective;

Intocmeste sau vizeaza rapoartele de lucru intocmite de de subantreprenori;

Reprezintă societatea în relația cu insituțiile abilitate pentru obţinerea autorizațiilor și avizelor necesare;

Înființată în 2012, Mist Lider Construct a dezvoltat și construit până în prezent peste 260 de apartamente, 80 de case, 4 hoteluri, 3 grădinițe, o școală, un teren de sport, un vestiar și lista poate continua.

Misiunea noastră este să oferim clienților noștri cele mai bune servicii de construcții și să le transformăm visele în realitate. Suntem mândri de echipa noastră de profesioniști cu experiență și de abilitatea lor de a crea locuințe și spații de calitate pentru toți clienții noștri.
Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024