Gratis

Inginer Chimist/ Chimist

Klarwin

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent studii de specialitate;
  • Persoana ambitioasa, avand deschidere spre invatare si dezvoltare;
  • Buna organizare a activitatilor si timpului de lucru;
  • Persoana disciplinata si meticuloasa, atenta la detalii;
  • Cunostinte avansate de limba engleza, vorbit si scris;
  • Utilizator avansat al Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Constituie un avantaj: experienta de lucru in laborator, cunostinte standard ISO 17025.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Efectueaza analize de curatenie tehnica (cleanliness analyses) a componentelor auto si fluidelor industriale (ulei, apa etc.);
  • Efectueaza ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀analize microscopice;
  • Urmareste si gestioneaza etalonarea la timp a echipamentelor de masurare;
  • Emite si verifica rapoarte de analiza;
  • Mentine un spatiu de lucru curat in laborator;
  • Respecta procedurile de lucru si regulile de buna practica in laborator.

Avantaje:
  • Mediu de lucru placut, prietenos;
  • Implicarea in proiecte diverse, oportunitate de dezvoltare;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare echipament protectie (halat, tricouri, saboti lucru), laptop, telefon;
  • Bonuri de masa;
  • Bonusuri in functie de performanta;
  • Asigurare medicala privata.

Klarwin® este leaderul european specializat în echipamente industriale pentru instalații de filtrare și purificare a fluidelor și tratare a apei, preferat de clienți pentru soluțiile complete, inovatoare și personalizate, oferite de echipa de ingineri prin know-how și experiența cross industries unică, soluții capabile să producă impact valoros în businessul clienților prin optimizare, eficientizare și aliniere la noile standarde de sustenabilitate.

Klarwin® Scientific & Laboratory realizează analize pentru determinarea contaminării cu particule (cleanliness) a fluidelor și pieselor industriale, determinarea calității aerului din incinte – în conformitate cu standardele specifice, evaluare cleanliness on-site și determinare conținut de apă dizolvată în uleiuri. Asistența tehnică oferită partenerilor noștri se întinde pe o plajă largă – de la prelevarea corectă de probe, la training-uri, servicii de punere în funcțiune, consultanță de specialitate și închiriere echipamente, chiar și dezvoltare de laboratoare.
Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024