Gratis

CHIMIST

COTECNA ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

- Diploma absolvire Facultatea de Chimie.
- Reprezinta un avantaj experienta in domeniul Controlul calitatii/Cercetare-Dezvoltare.
- Experienta si eficienta in operarea echipamentelor de laborator.
- Experienta in elaborarea si validarea metodelor de lucru analitice.
- Experienta de lucru in tehnici de cromatografie (LC, GC etc.)
- Abilitati de planificare si organizare.
- Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate.
- Disponibilitate de program prelungit, cand situatia o cere.
- Capacitate de lucru in conditii de stres.
- Abititati de operare calculator.

Descrierea jobului

Responsabilitati.
- Efectuarea analizelor fizico-chimice pentru cereale, produse oleaginoase si derivate cu respectarea Normelor de Buna Practica de Laborator conform ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂metodelor de analiza, instriuctiuni si specificatii de calitate in vigoare.
- Efectuarea de analize LC, GC si non-cromatografice ale cerealelor, produselor oleaginoase si derivate ale acestora.
- Completeaza documentatia specifica determinarilor efectuate.
- Validarea metodelor analitice.
- Cunoasterea si respectarea Procedurilor de Operare Standard in conformitate cu GMP.
- Participarea la elaborarea diverselor documente.
- Realizeaza intretinerea curenta a echipamentelor de laborator cu care lucreaza.
- Completeaza fisa de consum pentru cantitatile de substante si reactivi, cunsumati in cadrul fiecarei analize.
Beneficii:
- salariul in functie de experienta si abilitati;
- bonuri de masa - 40 lei/zi;
- prime de sarbatori;
- revizuire salariala in functie de performanta.

Asteptam cu nerabdare sa va alaturati echipei noastre!

COTECNA ROMANIA SRL, este parte a grupului international patronat de COTECNA INSPECTION din Elvetia, organism de testare si inspectie, cu activitate in porturile Constanta si Braila. Laboratorul de analize fizico-chimice si microbiologice este acreditat local si international, efectuand o gama variata de analize pentru produse agro-alimentare. Laboratorul este dotat cu echipamente de inalta performanta si este capabil sa furnizeze rezultate rapide pentru o gama larga de produse.
Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024