Gratis

Inginer Cantitati - Constanta / Kogalniceanu

Strabag SRL

Candidatul Ideal

Pentru proiectul nostru de la Mihail Kogalniceanu/Constanta, angajam Inginer Cantitati pentru o perioada de 12 luni, cu posibilitatea prelungirii.
  • Inginer CFDP cu studii superioare finalizate, diplomă de inginer constructor
  • Experienta generala in domniul constructiilor minim 5 ani
  • Persoană organizată, cu gândire analitică și critică, cu abilități bune de comunicare
  • Cunoștințe privind normele, standardele, bunele practici și legislația în construcții
  • Disponibilitate pentru deplasări in interes de serviciu
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Capacitate de a vorbi fluent in limba Engleza
  • Competente programe pachet Microsoft: Excel (nivel f bun), Word, Autocad, Microsoft Project
  • Permis de conducere – constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Actualizează cantitățile de executat pentru fiecare categorie/obiect/articol din lista de cantități, în conformitate cu Proiectul Tehnic de Execuție
  • Verifică ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀aplicarea condițiilor generale și particulare din cadrul contractelor și subcontractelor
  • Întocmește toate documentele necesare (liste de cantități, fișe de măsurători, anexe etc.) în vederea finalizării situațiilor de lucrări în relația cu Beneficiarul Contractului, Subcontractorii și prestatorii de servicii
  • Asigură verificarea situațiilor de lucrări pentru subocontractori și prestatorii de servicii
  • Întocmește raportul de producție lunar prin corelarea măsurătorilor din teren cu proiectul tehnic de execuție
  • Întocmește raportul privind producția nefacturată și urmărește diminuarea valorilor neincluse la plată
  • Alcătuiește și aduce la zi toate măsurătorile și documentele necesare pentru administrarea activităților contractuale, cum ar fi Ordinele de Variație, inclusiv înregistrarea tuturor cererilor suplimentare (Revendicări, Propuneri de Modificare) ale Constructorului, precum și alte cereri.

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 83.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 12.000 de santiere din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 28 Aug. 2024 Expiră 27 Sept. 2024