Gratis

Inginer Calitate

ALU MENZIKEN

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui expert în calitate care să aducă pasiune și profesionalism într-o industrie dinamică. Dacă profilul tău se aliniază cu descrierea de mai jos, ne-ar plăcea să te alături echipei noastre:
  • Studii superioare – teoretice sau tehnice, pentru a-ți oferi o bază solidă în acest rol.
  • Experiența ta între 2 și 5 ani în domeniul calității îți va oferi încrederea necesară pentru a gestiona diverse provocări.
  • Cunoștințele solide de operare PC (Word, Excel, PowerPoint) îți vor permite să organizezi și să interpretezi date importante.
  • Fluența în limba engleză (limba germana este un plus) te va ajuta să comunici eficient în cadrul companiei.
  • Stăpânești metodologiile de analiză și soluționare a problemelor (Ishikawa, 8D, 5 Why, FMEA, Control Plan, MSA), permițându-ți să identifici rapid soluții optime.
  • Cunoștințele tale în managementul sistemelor de calitate și dispozitivele de măsură te vor ajuta să asiguri performanța în procese.
  • Capacitatea de a interpreta desenele tehnice te va ajuta să asiguri respectarea standardelor de producție.
  • Cunoștințele tale de SAP vor fi un asset important pentru optimizarea și gestionarea eficientă a fluxului zilnic de activitate.

Descrierea jobului

Cum va arăta activitatea ta ca Inginer Calitate:
  • Coordonezi implementarea obiectivelor de calitate, asigurându-te că standardele noastre sunt respectate ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄în toate procesele.
  • Monitorizezi costurile reclamațiilor și iei măsuri pentru a reduce pierderile și a îmbunătăți eficiența.
  • Pregătești zonele de producție pentru auditurile clienților și auditurile interne, asigurând conformitatea și menținerea standardelor de calitate.
  • Planifici și realizezi audituri interne pentru a evalua startul producției, fluxul proceselor și calitatea produselor.
  • Colaborezi îndeaproape cu clienții pentru a gestiona și soluționa reclamațiile, consolidând relațiile și încrederea acestora.
  • Vei fi implicat în optimizarea proceselor, reducerea costurilor și creșterea satisfacției clienților, contribuind la îmbunătățirea continuă a fluxului de producție.
  • Contribui la creșterea calității prin instruiri periodice ale echipelor și susținerea îmbunătățirilor continue în procese.
  • Participi activ la studiile de fezabilitate pentru produse noi, asigurând că toate procesele respectă cerințele și standardele de calitate.
  • Realizezi evaluări pentru clienți și furnizori, comunicând eficient rezultatele și recomandările pentru îmbunătățiri.

Beneficiile postului:
  • Bucură-te de un spațiu modern și profesionist, perfect organizat pentru a sprijini activitatea ta zilnică.
  • Profită de un salariu competitiv, alături de bonusuri și beneficii care recompensează contribuțiile tale.
  • Beneficiezi de transport asigurat sau decontat, în funcție de alegerea ta.
  • Acces la programe de formare și oportunități de creștere profesională pentru a-ți dezvolta abilitățile și cariera.

Alu Menziken Extrusion AG is a technology partner for complex extrusion press products which fulfill the highest demands on alloy characteristics, tolerances, and surfaces. Our services comprise application-engineering, production, and logistics. Alu Menziken Extrusion enjoys a reputation in the industry of being a niche provider that operates quickly and flexibly, and that is concentrated on specification-based applications in five divisions: Pneumatics, Automotive, Industry & Commerce, Construction, and Precision Machining. To our customers in various industries, where precision-engineered products are critical, we act as a direct-sales manufacturer with stocking warehouse capabilities, offering the shortest lead-time as possible. Alu Menziken AG encompasses Alu Menziken Extrusion in Switzerland, Alu Menziken Euromotive in Austria and Alu Menziken SRL in Mediesu Aurit, Satu Mare county, Romania. We strongly believe in our people and found our success investing in them, in their skills, abilities, and potential. We believe in teamwork and continuous development as a key factor on the way to performance. The “right person in the right place” is one of our HR’s values, therefore we encourage talent and diversity of opinion and expression. At Alu Menziken, everyone can find not just a job, but an opportunity to build a proper career path, a way to assert and achieve full potential. We appreciate and focus, through all our actions, on quality and professionalism, performance and equal opportunities.

If you share our values, projects, goals, and ambitions, you can be part of our team!

Publicat 15 Aug. 2024 Reactualizat 15 Aug. 2024 Expiră 14 Sept. 2024