Gratis

Growth / Marketing

SOLO Fintech

Candidatul Ideal

Cum esti tu

Ești pasionat de marketing și o înțelegere solidă a tehnicilor și tendințelor actuale din marketingul digital.
Ești creativ și îți place să găsești soluții inovatoare pentru a atrage și a angaja publicul țintă.
Ai experiență în crearea și gestionarea campaniilor de marketing digital și social media.
Ești orientat spre date și rezultate, capabil să analizezi și să interpretezi indicatori de performanță pentru a optimiza campaniile.
Comunici clar și concis, atât în scris cât și verbal, și te adaptezi rapid la diverse stiluri de comunicare.
Te organizezi bine și poți gestiona mai multe sarcini în același timp, fără să pierzi din vedere detaliile.
Ai o atitudine relaxată și pozitivă, și gestionezi fără probleme situațiile stresante.
Nu fumezi :) (...unless you are Snoop Dog, of course. In that case, you can smoke whatever you want).

Descrierea jobului

Despre rol

În calitate de Marketing Specialist, vei fi responsabil pentru crearea și implementarea strategiilor de marketing care atrag ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄și păstrează clienți, contribuind astfel la consolidarea brandului SOLO pe piață.

Ce vei face

Vei dezvolta și implementa campanii de marketing integrate, inclusiv campanii digitale, de content marketing, social media și email marketing) pentru a atrage și a angaja clienți noi.
Vei crea conținut relevant și captivant pentru website, blog, social media și alte canale de comunicare, adaptat pentru diverse audiențe.
Vei analiza și monitoriza performanța campaniilor de marketing, utilizând diverse instrumente analitice (Google Analytics, Facebook Ads Manager etc.) și vei ajusta strategiile pentru a maximiza impactul.
Vei colabora îndeaproape cu celelalte departamente pentru a înțelege nevoile clienților și pentru a promova caracteristicile și avantajele platformei SOLO.
Vei identifica noi oportunități de marketing și canale de distribuție, testând și experimentând diverse abordări pentru a crește notorietatea brandului.
Vei contribui la dezvoltarea și implementarea strategiei de brand și poziționare a SOLO pe piață.
Vei monitoriza tendințele pieței și acțiunile competitorilor, adaptând strategiile de marketing în consecință.

Ce oferim noi

Salariu competitiv și pachet de acțiuni (Employee Stock Option Plan).
Abonament premium la clinicile medicale Regina Maria.
Abonament la Bookster.
Pauză de lectura zilnică
Lucrăm de la birou (aproape de Charles de Gaulle)
Nu numărăm zilele de concediu.

Descrierea companiei

Ce este SOLO

SOLO Fintech este un startup inovator care dezvoltă o platformă digitală pentru administrarea completă a unui PFA sau SRL.

La SOLO, credem că viața unui freelancer/antreprenor nu trebuie să fie un maraton prin hârtii și birocrație. Suntem contabilul tău digital, gata să-ți ia grijile de pe cap.

Ne place tehnologia și să ne vedem clienții zâmbind. De când am lansat serviciul în noiembrie 2021, am crescut în ritm alert și păstrăm aceeași viteză, așa că suntem în căutare de oameni faini care să se alăture echipei.

SOLO e iubit de peste 10.000 de clienți și nu numai, fiind finaliști la Mastercard Fintech of the Year și în lista celor mai inovatoare companii din România, conform Business Magazin.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 19 Oct. 2024