Gratis

Gestionar Depozit

AMD DIGITAL GRUP SRL

Candidatul Ideal

✔ cunoştinţe de bază în procesele specifice muncii în depozit

✔ disponibilitate pentru efort fizic moderat

✔ operare ️︀︂︋︀︈︇︌​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎PC : Word, Excel, internet

✔ corectitudine, punctualitate, seriozitate

✔ capacitate de organizare a timpului, a sarcinilor şi a spaţiului de muncă

✔ entuziasm şi spirit de echipă

✔ spirit de observaţie şi atenţie la detalii

Descrierea jobului

✔ organizarea activităţilor zilnice în depozit

✔ pregătirea şi verificarea comenzilor pentru livrare

✔ planificarea şi realizarea transferurilor ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄între depozite

✔ repartizarea, eficientizarea şi ordonarea mărfurilor în depozite

✔ inventarierea parţială şi generală a stocurilor

✔ recepţionarea calitativă şi cantitativă a mărfurilor

✔ participarea activă la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfurilor în depozite

✔ gestionarea stocului de etichete şi etichetarea mărfurilor

Descrierea companiei

2003 - Magazin Foto Expres
Deschidem în Baia Mare magazinul Foto Expres, care are ca obiecte de activitate servicii fotografice, comercializarea produselor foto şi comercializarea componentelor pentru calculatoare.

2005 - Laborator foto digital
Cu ajutorul unui video proiector LCD, un obiectiv de 28 mm şi câteva automatizări transformăm laboratorul foto pe film într-un laborator foto digital.

2008 - Sisteme CISS şi consumabile inkjet
Importăm din China primele sisteme CISS, hârtie foto inkjet şi cerneală pigment.

2009 - Minilaborator foto digital inkjet
Adaptăm imprimanta Epson Sylus Photo R1900 pentru funcţionarea cu sistem CISS şi lansăm conceptul de "Primul minilaborator foto digital sub 1000 de Euro".

2010 - Distribuitor oficial Kodak
Devenim primul distribuitor din România pentru hârtia foto inkjet sub marca Kodak şi începem distribuţia hârtiei prin intermediul magazinelor Metro.

2011 - ULTRAPixel-HighGloss
Iniţiem un parteneriat cu unul din cei mai mari producători de cerneală din China şi începem să introducem pe piaţă cerneală sub marca proprie ULTRAPixel-HighGloss.

2011 - Primul brand de hârtie foto inkjet românesc 100%
Încheiem primul nostru parteneriat cu un producător de hârtie din China, prin care reuşim să fabricăm hârtie profesională RC cu backprint personalizat AMDigital.

2012 - PHOTOPrint-Lab
Adaptăm imprimanta Epson Stylus Photo R3000 pentru funcţionarea cu rezervoare exterioare, conectate la cartuşe refill cu cip-uri autoresetabile şi îl lansăm sub marca proprie PHOTOPrint-Lab.

2015 - PHOTOBook-Lab
Lansăm pe piață sub marca proprie PHOTOBook-Lab, prima linia completă de echipamente pentru producţia albumelor foto personalizate (photobook) cu pagini rigide. Extindem, de asemenea, gama noastră de produse printr-o selecție nouă și diversificată de consumabile, consolidând astfel poziția noastră în industria foto.

2015 - Print&Sign
Participăm pentru prima dată la "Print&Sign", un târg dedicat industriei de print din România.

2016 - Producţie hârtie foto magnetică
Demarăm producția de hârtie foto magnetică profesională RC, un pas inovator ce aduce o contribuție semnificativă la evoluția industriei de suveniruri magnetice în cadrul evenimentelor.

2017 - Print&Sign
Participăm pentru a doua oară la Print&Sign ediţia 2017.

2018 - DryLab inkjet
Introducem pe piață Fuji Frontier-S DX100, un dryLab compact cu 6 culori, echipat cu tehnologia cu jet de cerneală Epson SureLab SL-D700.

2019 - PHOTOClip-Book
Lansăm pe piață sub marca proprie PHOTOClip-Book, o copertă inovativă de album foto cu sistemul de fixare a paginilor integrat în cotor.

2019 - Proiect european
Finalizăm implementarea proiectului european "Creşterea competitivităţii societăţii AMD Digital Grup", proiect cofinanţat prin Fondul European de Dezvoltare Regională.

2019 - Print&Sign
Participăm pentru a treia oară la Print&Sign ediţia 2019.

2020 - Automatizare proces de producţie
Automatizăm procesul de producţie pentru fabricarea de hârtie foto magnetică profesională RC.

2021 - Dezvoltarea portofoliului de produse
Extindem portofoliul de produse prin introducerea pe piaţă a primelor importuri de șasiuri din lemn și a cănilor pentru sublimare.

2022 - DTFLab
Lansăm pe piață sub marcă proprie DTFLab, o imprimantă modificată și adaptată pentru personalizarea textilelor cu tehnologia DTF.

2023 - Dezvoltarea portofoliului de produse pentru sublimare
Extindem oferta cu noi produse pentru sublimare : căni termosensibile, căni colorate, căni cu toartă din lemn, ardezii, ceasuri, puzzle-uri si mousepad-uri.

2023 - Proiect european
Finalizăm implementarea proiectului european "Dezvoltarea societăţii AMD Digital Grup", proiect cofinanţat prin Programul Operaţional Competitivitate 2014-2020

Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024