Gratis

Front-Desk Receptionist

SIGNAL IDUNA Asigurare Reasigurare

Candidatul Ideal

In echipa noastra, ne asociem cu inovatia si ne intrebam in mod constant cum putem imbunatati procesele si activitatea noastra. Increderea in noi si in ceilalti este una dintre valorile fara de care nu ne-am putea atinge obiectivele. Angajamentul este ceea ce ne determina sa ne asumam responsabilitatea pentru deciziile si munca noastra. Suntem deschisi la idei noi, de aceea incurajam feedback-ul si pretuim opiniile diferite de ale noastre. Pe langa toate cele de mai sus, avem simtul umorului si punem mare pret pe crearea si mentinerea unei atmosfere placute la birou.
Alaturati-va echipei noastre, pentru a invata si a creste impreuna! In prezent, avem deschisa o pozitie de Front Desk Receptionist, in departamentul General Management.

Pentru a răspunde nevoilor noastre de dezvoltare, căutăm în prezent o persoana care să corespunda urmatorelor cerinte:
✔Experiență de minim 1 an într-o poziție similară (reprezintă un avantaj)
✔Nivel avansat/intermediar de limba Engleză
✔Cunoașterea foarte bună a aplicațiilor Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)
✔Bune abilități de organizare, comunicare, colaborare și de rezolvare a problemelor
✔Inițiativă, eficiență, flexibilitate și responsabilitate

Descrierea jobului

Cu ce te vei ocupa?
  • Vei lucra îndeaproape cu toate departamentele companiei;
  • Vei primi partenerii de afaceri și oaspeții ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄companiei și vei coordona activitățile de protocol;
  • Vei gestiona rezervările din sălile de ședințe;
  • Vei gestiona și organiza agenda membrilor Boardului de Directori;
  • Vei răspunde și redirecționa apelurile primite către departamentele interne;
  • Vei efectua sarcini administrative, cum ar fi scanare, fotocopiere, editare;
  • Te vei implica in organizarea evenimentelor companiei alături de departamentele Marketing și Resurse Umane.
Cum vei face toate astea?
  • De Luni până Vineri, in intervalul 9:00 - 17:30
  • Într-un mediu de lucru plăcut, cu colegi calzi și primitori
  • In sediul nostru din cladirea Equilibrium - Strada Gara Herăstrău, nr. 2, et. 4, la maxim 10 minute de mers pe jos de la statia de metrou Aurel Vlaicu.
Ce poți aștepta de la noi?
  • Beneficii care includ: tichete de masa, tichete cadou, asigurare medicală privată, acces în rețeaua 7Card, zile suplimentare de concediu
  • 23 zile de concediu de odihnă anual + 1 zi liberă pentru ziua de naștere
  • Cafea gratis la birou
  • Posibilități reale de dezvoltare profesională
  • Contract pe perioada nedeterminata

Grupul SIGNAL IDUNA este unul dintre cele mai mari grupuri financiare din Germania. Pe piata locala, produsele SIGNAL IDUNA includ: asigurari private de sanatate pentru familie si companii, asigurari de viata, asigurari de accidente.

Publicat 7 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 7 Iul. 2024