Gratis

Front Desk Officer

KISELEFF 29 DENTAL STUDIO S.R.L.

Candidatul Ideal

PROFILUL FRONT DESK OFFICER
  • Abilități dе client service care să îți permită să comunici într-un mod profesionist cu pacienții
  • Atitudine și comportament pozitive cu ajutorul cărora să relaționezi într-un mod constructiv și non-conflictual cu pacienții, angajații și colaboratorii clinicilor
  • Capacitatea dе organizare eficientă a activităților și prioritizarea lor în funcție dе importanța și urgența lor
  • Inițiativa concretizată prin motivare și determinare în găsirea și aplicarea dе soluții optime care să contribuie la prevenția sau depășirea obstacolelor întâmpinate
  • Integritate, corectitudine și devotament
  • Studii superioare finalizate sau in curs dе finalizare
  • Cunoștințe dе limba engleză la nivel mediu
  • Cunoștințe dе operare PC (MS Office)

Descrierea jobului

PRINCIPALELE ACTIVITATI ALE POSTULUI:
  • Programarea paciеntilor: Anаlizeaza solicitarea dе programаre primita: vеrbаl (colеg / pаcient), telеfonic sau pе еmail ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀pеntru а intеlege corect nevoia pacientului;
  • Cauta / verifica pacientul in baza de date
  • Customer Care: Respecta procedurile de lucru privind programarile
  • Stapaneste si aplica tehnici de gestionare a conflictelor, actionand calm, dar prompt in situatiile critice
  • Preia pacientul intrat in clínica cu maxim de profesionalism
  • Transmite in timp eficient informatiile primite de la pacienti, asigurand astfel comunicarea interdepartamentala;
  • Contabilitate primara:Opereaza pe casa de marcat suma achitată de pacient conform modalităţii de plată (card/cash)
  • Tine evidenta registrului de casa si se asigura de corectitudinea acestuia
  • Activitati de secretariat si protocol:Face receptia livrarilor, pachetelor, corespondentei primite pentru a fi conform comenzilor si le directioneaza catre destinatari in timp util
  • Se ocupa de servirea invitatilor si pacientilor, dand dovada de profesionalism

Suntem o echipă formată din medici specialiști cu o experiență vastă în stomatologie, dedicată zâmbetului tău. Grija față de pacient este prioritatea noastră, iar la Maison Dentaire Clinic vei găsi medicii, tehnologia și implicarea de care ai nevoie pentru a-ți transforma zâmbetul.
În prezent, clinica dispune de 3 cabinete modern amenajate destinate specialităților stomatologice (chirurgie, implantologie, endodonţie, protetică, estetică dentară şi facială, ortodonţie, stomatologie pediatrică, profilaxie şi prevenţie dentară), precum și o cameră de sterilizare, spaţii destinate administraţiei și un cabinet de radiologie dentară.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024