Gratis

Formator productie (trainner)

NOKIAN TYRES EUROPE OPERATIONS S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii tehnice;
Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara de formator in companii din domeniul automotive, electronic, injectie mase plastice sau prelucrarea metalelor.
Abilitatea de a planifica activitatile si de a coordona implementarea activitatilor;
Abilitate de comunicare eficienta cu toate nivele organizatiei;
Capacitatea de a instrui persoane si de a evalua corect cunostintele si abilitatile celor instruiti;
Mentalitate de imbunatatire continua;

Descrierea jobului

Realizeaza materialele necesare pentru instruirea personalului si formularele de teste pe care le va utiliza in procesul de evaluare;
Dezvolta ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄programe de formare profesionala pentru angajatii noi si imbunatatirea abilitatilor angajatilor cu o anumita experienta la locul de munca;
Realizeaza instruirea practica a angajatilor in conditiile in care mentorul alocat operatorului aflat in programul de formare profesionala lipseste de la serviciu;
Promovarea unei culturi pozitive a învățării în cadrul organizației, asigurându-se că programele de formare se aliniază cu obiectivele strategice și standardele de conformitate ale companiei. Aceasta include promovarea siguranței și eficienței, încurajarea învățării și îmbunătățirii continue și sprijinirea integrării noilor tehnologii și metodologii;
Realizeaza si modifica periodic matricea de competente a angajatilor din sectiile de productie existente, in functie de noile certificari obtinute de angajati;
Evalueaza la finalul perioadei stabilite pentru instruirea angajatilor nivelul cunostintelor teoretice acumulate si a abilitatilor dobandite; pe baza rezultatului acestei evaluari va decide impreuna cu seful de sectie cine dintre angajatii implicati in procesul de instruire va primi o calificare superioara;

Suntem cel mai nordic producător de anvelope din lume. Originea noastră finlandeză este fundația pe care am construit echipa globală Nokian Tyres. Îți oferim un loc sigur în care să lucrezi și să evoluezi, ca un adevărat pionier al meseriei tale. De la prima anvelopă de iarnă în 1934 și până la prima unitate de producție cu zero emisii de CO2 din lume în 2024 – Siguranța este o provocare demnă de o echipă curajoasă. Vino alături de Nokian Tyres! Împreună facem călătoriile mai sigure, generație cu generație!

We are the world's northernmost tire manufacturer. Our Finnish origins are the foundation on which we have built the global Nokian Tyres team. We offer you a safe place to work and grow as a true pioneer of your craft. From the first winter tire in 1934 to the world's first zero CO2 production facility in 2024 - Safety is a challenge worthy of a brave team. Join Nokian Tyres! Together we make traveling safer, generation after generation!

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 6 Oct. 2024 Expiră 23 Oct. 2024