Gratis

Financial Controller

S.C. FUCHS CONDIMENTE RO S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, profil Economic sau Informatica de gestiune;
  • Experienta de minimum 5 ani in cadrul departamentul financiar / controlling;
  • Cunoastere exceptională a MS Office, in special Microsoft Excel;
  • Cunoașterea unui sistem ERP de preferință SAP, constituie avantaj;
  • Persoana organizata;
  • Capacitatea de analiză și sinteză, spirit analitic.
  • Pasiune pentru cifre;
  • Adaptabilitate, atitudine proactivă ;
  • Cunostinte Standarde internationale de raportare financiară;
  • Foarte bune abilităti de organizare, analiză si comunicare;
  • Limba engleză fluent obligatoriu

Activitatea se desfășoară la sediul companiei in Curtea de Argeș.

Dacă îndepliniți cerintele de mai sus și sunteti interesați să dezvoltați o carieră promițătoare într-un mediu profesional, vă rugăm să trimiteți aplicația dvs., la hr@fuchs.ro până la 30.09.2024. Vă asigurăm că datele dvs. vor fi tratate absolut confidențial. Numai candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

Descrierea jobului

  • Analiza financiara a rezultatelor economice ale societatii detaliat de la nivel de produs, client pana la categorii de produse, ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄segmente de clienti, construirea de P&L prin identificarea veniturilor si alocarea costurilor corespunzatoare acestora.
  • Realizeaza analize ad-hoc si previziuni conform solicitarilor;
  • Calculatie preturi produse noi;
  • Analiza indicatorilor si comparatia cu Bugetul / perioada precedenta evidentiind deviatiile in vederea stabilirii de actiuni corective, acolo unde este cazul;
  • Constructia Bugetului si a Forecast-urilor;
  • Coordonarea integrării planurilor operaţionale cu planurile de investiţii de capital;
  • Raportarea către conducere a rezultatelor companiei;
  • Consilierea conducerii în procesul decizional;
  • Monitorizarea performanţei companiei;
  • Elaborarea de analize de cost/ venit;
  • Monitorizarea activităţii operaţionale a companiei;
  • Monitorizarea activităţii de investiţii a companiei;
  • Raportarea lunara catre Grup in formatul stabilit

Firma Fuchs este cel mai mare furnizor de condimente din Europa si al doilea din lume. Expert de la cultivare pana la ambalare. Beneficiind de o noua si moderna fabrica in Curtea de Arges, Romania si de materii prime atent selectate de la cultura si pana la produsul final, FUCHS ofera produse de o inalta calitate asigurand un raport pret-calitate optim.
Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024