Gratis

Financial Controller (determinat 1 an)

Mega Image

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate (preferabil profil financiar sau statistica-matematica);
  • Experienta anterioara similara in financiar sau operational;
  • Cunostinte pachet MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
  • Foarte bune abilitati de comunicare, abilitati de organizare si proactivitate;
  • Gandire analitica si strategica;
  • Abilitatea de a intelege rapid procese complexe, de a gandi critic, de a obtine si procesa informatii;
  • Cunostinte SAP;
  • Capacitate de solutionare a problemelor in situatii de stres sau sub presiune

Descrierea jobului

  • Dezvolti si generarezi rapoarte operationale, utilizand sistemele/bazele de date in scopul colectarii si prelucrarii datelor relevante pentru ︁analize;
  • Elaborarezi ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂prezentari si analize solicitate de managementul companiei;
  • Interprezi si analizezi datele si informatiile financiare (P&L) si non-financiare;
  • Urmaresti rezultatele reale, comparativ cu cele estimate, aduci concluzii si recomandari menite sa corecteze situatia;
  • Analizezi costurile si veniturile companiei, rentabilitatea si profitabilitatea indicatorilor principali de performanta;
  • Realizezi analize de tip cost-beneficiu pentru diferite proiecte operationale;
  • Colaborezi cu toate departamentele pentru a obtine date si informatii necesare crearii si imbunatatirii pachetelor de raportare;
  • Te informezi in permanenta in legatura cu piata de retail.

În Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase si sexuale, și ne luăm angajamentul că împreună construim un mediu de lucru incluziv pentru ca fiecare coleg să aibă un loc în #ComunitateaMega.

#MegaPentruToți

Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024