Gratis

Fashion Sales Consultant Menswear- DON Showroom

ADIRA LABELS SRL

Candidatul Ideal

Ești pasionat de modă, ai experiență în vânzări și vrei să te alături unui brand premium care pune accent pe stil și relații de încredere cu clienții? Alătură-te echipei DON!

Cine suntem noi?
Fondat în 2014, brandul DON este alegerea ideală pentru bărbații care caută stil, calitate și un serviciu de top. Avem un Showroom în București și colaborăm cu parteneri din toată țara. Echipa noastră este mică, dar extrem de eficientă, formată din oameni pasionați de ceea ce fac și orientați către client. Adoptăm o abordare relaxată, dar ne concentrăm pe rezultate, ne susținem reciproc și vrem să creștem împreună.

Descrierea jobului

Ce căutăm?

Un consultant de vânzări care să îmbrățișeze stilul nostru și să contribuie la experiența premium pe care ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂o oferim clienților noștri.

Te potrivești perfect dacă:
  • Ai cel puțin 2 ani de experiență în fashion retail sau domenii similare;
  • Vorbești engleza la un nivel conversațional;
  • Ai abilități excelente de vânzare, ești organizat(ă), pozitiv(ă) și proactiv(ă);
  • Ești empatic(ă), ai un simț estetic bine dezvoltat și îți place să lucrezi direct cu oamenii.
Ce vei face la DON?
  • Oferi consultanță de styling și recomandări personalizate clienților noștri;
  • Gestionezi vânzările și operarea casei de marcat în showroom;
  • Asiguri suport prin telefon și email, răspunzând la întrebări legate de produsele noastre;
  • Te vei ocupa de coordonarea și mentenanța showroom-ului (merchandising vizual, prețuri, stocuri, parteneriate cu emisiuni TV, vedete, stilisti;
De ce să alegi DON?
  • Lucrezi într-un showroom superb, într-o echipă mică, dar ambițioasă;
  • Program de lucru full-time, luni-vineri, 09:30-18:00;
  • Venit lunar fix + comision din vânzări, fără targeturi nerealiste;
  • 21 de zile de concediu anual și zile libere legale;
  • Oportunitatea de a contribui la succesul unui brand în plină expansiune și de a crește alături de noi.

De ce să te alături echipei noastre?

La DON, credem în responsabilitate, nu în funcții rigide. Apreciem comunicarea deschisă, curiozitatea și creativitatea. Vei face parte dintr-o echipă unită, într-un mediu de lucru fără stres, în care fiecare idee și contribuție contează.

Dacă ai peste 25 de ani, ești organizat(ă), entuziast(ă) și îți place să interacționezi cu oamenii, ne-ar plăcea să te cunoaștem!

Trimite-ne CV-ul și o poză la office@don-men.com
Descoperă mai multe despre noi pe www.don-men.com

DON, brandul de haine pentru bărbați este produs și comercializat de Adira Labels SRL, o companie de retail cu o experiență de 18 ani in Romania. Axându-se pe stilul masculin, Adira Labels SRL oferă en gros și en detail o gamă completa de produse pentru barbati sub brandul lor emblematic - DON. În aprilie 2014, brandul DON a fost lansat exclusiv online prin site-ul DON-MEN.COM și a obținut rapid o recunoaștere semnificativă în mediul de shopping online pentru bărbați și în mass-media. Cu o misiune orientată către satisfacția clienților și crearea unei comunități, echipa DON lucrează constant atat prin platforma lor online cat si in showroom-ul din Bucuresti pentru a oferi o experiență de shopping excepțională.

Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024