Gratis

Farmacist si Farmacist Sef In Constanta

Apollo Megafarm
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim un bun coleg, o persoana serioasa dar totodata si vesela , implicata , sa ii placa profesia de farmacist, sa aiba spirit de echipa si impreuna sa putem forma un colectiv frumos.

Cerințe:

•Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor avizat pe anul în curs;
•Experiență profesională în rolul de Farmacist de cel puțin 2 ani;
•Cunoștințe operare Ms Office (Excel);
•Cunoasterea planurilor de lucru din farmacie și controlul stocurilor;
•Cunoașterea legislației și a bunelor practici referitoare la depozitarea și manipularea produselor farmaceutice;
•Abilități de planificare, organizare și coordonare;
•Bune abilități dе comunicare, motivare și spirit de echipă.

Descrierea jobului

•Identificarea nevoilor pacientilor, si consilierea acestora;
•Oferireа asistеntеi de specialitatе pаcientilor;
•Elibеrarea medicamentelor si a retetelor compensate sau gratuite;
•Informarea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄pacientilor despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse;
•Administrarea stocurilor de produse farmaceutice.

APOLLO MEGAFARM . este un grup de 6 farmacii cu locatii apropiate de orasul Constanta si 1 Farmacie Noua in Constanta.

Colectivul nostru este alcatuit din 20 colegi profesionisti, farmacisti si asistenti de farmacie, care se implica in acest domeniu complex si care lucreaza cu drag in sprijinul sanatatii pacientilor.

Suntem o echipa tanara, unita, dedicata, profesionista, care incearca si reuseste sa functioneze conform cerintelor actuale ale industriei farmaceutice respectand codul deontologic al farmacistului si punem pacientul pe primul plan.

Daca iti place sa fii farmacist sau asistent de farmacie si sa lucrezi intr-o farmacie frumoasa si dedicata , te asteptam sa faci parte din echipa noastra !

Publicat 28 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 28 Oct. 2024