Gratis

Farmacist / Asistent farmacist

Farmaciile Myosotis
10 poziții

Candidatul Ideal

•Este absolvent al Facultatii de Farmacie / Scolii Postliceale de Asistenti de Farmacie;
•Detine Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor / OAMGMAMR avizat pe anul in curs;
•Are abilitati de relationare si comunicare;
•Este o persoana receptiva, flexibila, ordonata, cu abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare profesionala, dinamica, responsabila, rezistenta la stres si cu inclinatie spre lucrul in echipa;
•Are cunostinte de operare PC;
•Constituie avantaj cunoasterea aplicatiei Bizpharma.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

• Consilierea pacientilor si eliberarea medicatiei specifice;
• Identificarea nevoilor pacientilor si formularea recomandarilor;
• Administrarea stocurilor si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀asumarea gestiunii colective impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
• Verificarea si centralizarea retetelor pentru Casele de Sanatate;
• Participarea la receptia cantitativa si calitativa a produselor si la etichetarea acestora;
• Participarea la inventarele efectuate in unitate.

BENEFICII:

• Asigurare medicala privata (MedLife);
• Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
• Pachet salarial atractiv;
• Posibilitatea dezvoltarii unei cariere;
• Training pentru dezvoltare profesionala;
• Prime de sarbatori;
• Tichete de masa.

In anul 1992 a fost deschisa prima farmacie Myosotis. Am reusit inca de la inceput sa ne impunem ca lideri la nivelul judetului Galati. Dupa 32 de ani de activitate, familia Myosotis numara peste 900 de membri si reusim sa consiliem lunar peste 500.000 de pacienti in cele 145 de unitati ale noastre.
Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024