Gratis

Facility Specialist - Marmura Residence (Bucurestii Noi)

Prime Kapital Development

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul tehnic (inginerie / instalatii sau constructii civile / industriale)
  • Sunt obligatorii cunostintele tehnice in domeniile mecanic, electric, instalatii (HVAC) si mentenanta echipamente
  • Constituie atu o experienta relevanta de minimum 1 an intr-o pozitie similara sau in facility/ property management
  • Abilitati excelente de comunicare, prezentare si negociere
  • Abilitati de project management
  • Cunostinte specifice in ceea ce priveste operarea cu bugete tehnico operationale cu componenta de investitii, dupa caz, precum si in negocierea ofertelor si contractelor cu furnizorii pentru diverse echipamente si instalatii sau servicii, respectiv intocmirea caietelor de sarcini
  • Utilizator avansat PC (suita de programe MS Office)
  • Limba engleza

Descrierea jobului

  • Este responsabil pentru managementul integrat tehnico - operational al proprietatii
  • Colaboreaza cu factorii de raspundere pentru stabilirea programelor de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂investitii asupra echipamentelor tehnice si aprobă planurile de interventie asupra instalatiilor si echipamentelor tehnice
  • Stabileşte obiectivele privind administrarea corespunzatoare, in parametrii de eficienta si continuitate, a echipamentelor si instalatiilor tehnice ( electrice, mecanice, HVAC, etc) din cadrul proprietatii, în concordanţă cu normele de exploatare si securitate privind utilizarea acestora, inclusiv privind programul de revizii periodice
  • Reprezintă proprietatea în relaţiile cu furnizorii de servicii pe linie de asigurare a mentenantei echipamentelor, de interventie asupra echipamentelor, de dotari cu noi echipamente si de garantie a echipamentelor
  • Evaluează potenţialul furnizorilor de produse si servicii pe linie de echipamente si instalatii tehnice,reparatii, paza, curatenie, deszapezire, diverse amenajari ambientale de interior sau exterior
  • Coordoneaza si verifica activitatea operationala a firmei de mentenanta contractate (inclusiv a personalului de mentenanta alocat), precum si a altor prestatori specializati contractati privind serviciile de paza, curatenie, deszapezire, amenajare parcari sau spatii verzi, sau a altor furnizori de diverse servicii din categoria reparatii/ intretinere/ diverse amenajari outdoor sau indoor, dupa caz
  • Raspunde pentru indeplinirea KPI anuali tehnici si de mentenanta specifici proprietatii, precum si de gestionarea conforma si monitorizarea bugetului aferent (bugetul de service charge)
  • Supravegheaza functionalitatea optima si in conditii de siguranta a proprietatii
  • Stabileste baza de date a contoarelor de apă și electricitate.
  • Inregistreaza citirea utilităților la predare/ citirea contorului și trimiterea indexulu
  • Inventariaza echipamentele si instalatiile
  • Întocmeste manualului de întreținere și planul general de întreținere
  • Monitorizează respectarea normelor de utilizare corecta si in parametrii de siguranta a echipamentelor si instalatiilor tehnice
  • Raporteaza managerului problemele legate de administrarea din punct de vedere tehnico - operational a proprietatii, propunand solutii de imbunatatire eficiente, daca este cazul
  • Reprezinta interfata activa de comunicare cu proprietarii/ chiriasii proprietatii, in vederea identificarii si propunerii de solutii de remediere, dupa caz, a diverselor probleme operationale/ tehnice
  • Este direct raspunzator pentru securitatea si siguranta proprietatii, a locatarilor si personalului prestator de servicii care isi desfasoara activitatea in acesta; trebuie sa fie în permanenta informat corespunzator cu privire la legislatia/reglementarile de functionare si exploatare in domeniu, asigurand astfel conformitatea cu acestea in cadrul activitatii operationale de zi cu zi.

Prime Kapital este o organizatie care actioneaza ca investitor, dezvoltator si operator pe piata de real estate. Accentul investitiilor se pune pe Europa Centrala si de Est, investind preponderent in activele de retail, in proiecte rezidentiale si, atunci cand apar oportunitati, in alte segmente imobiliare. Echipa cuprinde profesionisti cu o experienta exceptionala, combinand o baza de competente integrata de-a lungul intregului lant de creare a valorii proprietatii. Conducerea organizatiei este formata si din fondatorii si fostii directori executivi ai celei mai mari companii de proprietati comerciale cu sediul in Europa Centrala si de Est, care, in calitatea lor anterioara, au dezvoltat, re-dezvoltat si operat mai multe active de baza.
Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024