Gratis

EXPEDITOR

Dynamic Seek

Candidatul Ideal

Avem o oportunitate pentru functia de Expeditor la Steinweg Constanța, care se va reloca în curând în Agigea.

Cerințe:
-Minim 2-3 ani experiență în domeniu
-Cunoștințe despre procedurile și reglementările de transport rutier și maritim, național și internațional.
-Fluență în limba română și engleză.
-Cunoștințe Microsoft Outlook și Excel medii
-Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
-Coordonarea și monitorizarea expedițiilor de mărfuri, interne și internaționale, rutiere și maritime.
-Pregătirea și gestionarea documentației necesare pentru ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀transport și vamă (CMR, avize de expediție, declarații vamale, etc.).
-Monitorizarea statusului expedițiilor și comunicarea proactivă cu clienții.
-Asigurarea conformității cu reglementările de transport naționale și internaționale.
-Coordonarea cu departamentele interne și partenerii externi pentru eficientizarea proceselor logistice.
-Verificarea și asigurarea încărcării corecte și sigure a mărfurilor.
-Monitorizarea și raportarea performanței expedițiilor.

Se ofera:
-Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă prietenoasă, inclusivă și globală
-Oportunitatea de a lucra într-o companie serioasă și prestigioasă
-Transport Agigea
-Tichete de masă

Steinweg România este parte a rețelei internaționale C. Steinweg, o companie globală specializată în servicii de logistică și management al lanțului de aprovizionare. Aceasta oferă o gamă largă de servicii precum depozitare, transport maritim, manipularea mărfurilor și formalități vamale, cu o focusare pe materiale industriale, produse chimice, metale și produse agricole. Compania se evidențiază prin soluțiile sale eficiente și personalizate, oferind suport pentru transporturi internaționale și managementul mărfurilor în porturi și terminale.
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 29 Oct. 2024