Gratis

Event Specialist (Corporate)

SUN TALENT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam un Super Events Specialist pentru planificarea, proiectarea și implementarea evenimentelor corporate non-teambuilding. Fie ca este vorba de o petrecere, o lansare sau o conferinta, este esential sa iti placa domeniul.
Daca iti plac vanzarile si organizarea de evenimente, ai un pic de experienta in domeniu, esti un bun negociator si te simti bine intr-un mediu dinamic, vrem sa te cunoastem!

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Organizezi si participi la intalniri cu clienti si potentiali clienti pentru negocierea si finalizarea contractelor / detaliilor legate ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de evenimentele corporate (ofertare, bugetare, flow)
• Planifici, proiectezi si implementezi evenimente corporate in timp ce gestionezi toate livrabilele proiectului in termenele stabilite
• Asigurari legatura cu colegii (Teambuilding&Event Consultants) pentru a identifica nevoile si pentru a asigura satisfactia clientilor
• Identifici si gestionezi furnizorii, cercetezi piata si negociezi contracte
• Prospectezi si achizitionezi materiale
• Propui idei pentru a imbunatati serviciile oferite si calitatea evenimentului
• Gestionezi toate detaliilor evenimentului, cum ar fi programul, cateringul si personalul, divertismentul, transportul, unitatile de cazare, lista de invitati, echipa tehnica, materialele promotionale etc.
• Coordonezi și instruiesti personalul evenimentului
• Gestionezi in mod proactiv orice probleme aparute in timpul evenimentului

​Cerinte:
  • Experienta in managementul evenimentelor (este un plus)
  • Experienta in BTL poate fi un plus
  • Permis de conducere (este un plus)
  • Excelente abilitati de comunicare si de gestionare a timpului
  • Bune abilitati de negociere, organizare, autonomie si capacitatea de a duce la capat sarcinile
  • Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte în mod independent/Multi-tasking
  • Cunostinte bune MS Office (Excel si Power Point)
  • Cunoastere puternica a limbii engleze
  • Atentie la detalii, daca mai trebuia mentionat

Beneficii:
Nu lucram in week-enduri (poate doar in mod exceptional) si nici de Sarbatori, dar lucram doar de la birou (sectorul 6) pt ca asa este mai eficient.
Salariul include parte fixa + parte variabila.

Sun Talent cauta candidati bine pregatiti si determinati, pentru un client de referinta in domeniul organizarii de evenimente corporate si team-building-uri.

Compania noastra este activa in domeniul resurselor umane de peste 8 ani si este implicata in multiple proiecte de recrutare si plasare personal, precum si monitorizare HR, evaluari periodice si implementari de strategii specifice.

Publicat 27 Mai 2024 Reactualizat 27 Mai 2024 Expiră 26 Iun. 2024