Gratis

Event Planner

Accent Travel & Events

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Studii -absolvent studii superioare (Turism) ;
- Experienta in organizarea de evenimente cel putin 2 ani (experienta intr-o agentie de turism poate fi un avantaj)
- Limba engleză (citit, scris, vorbit) mediu/avansat
- Orientare spre client, respectarea termenelor limita;
- Carnet de conducere-categoria B;
- Abil în a lucra cu clienții pentru a le satisface nevoile, menținând în același timp constrângerile legate de buget și de termene;
- Organizat și orientat spre detalii, cu excelente abilități de comunicare și de rezolvare a problemelor.

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Organizeaza şi coordoneaza evenimente in Romania si in strainatate (conferinte, traininguri, lansari de produse, ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀intalniri de afaceri, evenimente festive)
-Ofera asistenta on site, in tata si in strainatate, la cererea clientului;
- Negociaza tarifele si contractele cu furnizorii de servicii – unitati de cazare, transport, restaurante, sali de evenimente etc;
- Mentine relatia cu clientii pe tot parcursul organizarii evenimentului;
- Asigura buna desfasurarea a tuturor evenimentelor;
- Selecteaza si stabileste locatia in functie de cerintele clientului;
- Soluţioneaza necesitaţile tehnice ale derularii evenimentului, concepe şi gestioneaza serviciile auxiliare;
- Pregateste contractul cadru pentru fiecare eveniment, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta;
- Responsabil de soluționarea prompta a cererilor clienților ;
- Verifica facturile de la furnizori daca sunt conforme cu serviciile solicitate;

Beneficii:
Salariu net: atractriv;
Tichete de masa EdenRed;
Abonament medical Medlife;
Acces la programe de instruire, training-uri pe aplicatii, workshop-uri, seminarii, info trip-uri;
Asigurarea conditiilor de protectie sanitara, mediu de lucru placut si profesionist, acces la sisteme si aplicatii bazate pe tehnologie, optiuni de evolutie profesionala si implicarea in proiectele agentiei; abonament Bookster

Înfiinţată în anul 1999, Accent Travel & Events se află în top 10 agenţii de turism din România (din totalul de 2650 de agentii active). Incepand cu anul 2009, agenţia a fost afiliată Egencia, American Express Global Business Travel Company, cel mai mare grup de travel de lume. • De 24 ani agenția Accent Travel & Events este cunoscută pe piața de turism din România pentru serviciile in business travel, tour operare pentru turismul intern și leisure. • În prezent, agenţia deserveşte circa 550 de clienţi corporate, lideri de piaţă în domeniul energetic, farmaceutic, telecomunicaţii, IT, aviație, retail. • Accent Travel & Events oferă o gamă largă de servicii, inclusiv pachete charter, tururi culturale, croaziere și vacanțe exotice, dar și vacante personalizate pentru gusturi exclusiviste în destinații de lux, pachete de schi sau golf. • Accent Travel & Events este, de asemenea, cel mai important jucător din România în turismul intern, cu o rețea largă de hoteluri la nivel național.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024