Gratis

SPECIALIST MARKETING / PR SI ONLINE

FUNDATIA PENTRU APARAREA CETATENILOR IMPOTRIVA ABUZURILOR STATULUI

Candidatul Ideal

Cautam o persoana creativa, energica, pasionata de marketing/ PR si online pentru a se alatura echipei noastre.
Oferim un loc in echipa unde sa te simti bine si sa evoluezi, unde ideile tale sunt apreciate iar efortul rasplatit. Punem pret pe loialitate, diplomatie, inteligenta, ambitie, respect si buna dispozitie.

Cerinte:
  • persoana focusata si interesata sa se dezvolte profesional;
  • studii superioare finalizate (Marketing/ Comunicare, Relatii Publice, Jurnalism)
  • cursuri/certificari absolvite in domeniu reprezinta un avantaj;
  • cunostinte de SEO, Keywords reasearch, analize SEO, audituri SEO, analiza concurentei, content marketing, social marketing etc.
  • experienta de lucru cu urmatoarele tool-uri: Google Analytics, Google Adwords, Google Search Console (interpretarea rezultatelor, masuri de imbunatatire, Bounce Rate etc.);
  • experienta in derularea campaniilor Instagram, Facebook Ads, Youtube;
  • persoana sociabila, comunicativa, creativa
  • persoana dinamica cu atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

Atributii:
  • conceperea, implementarea si urmarirea strategiilor de comunicare si promovare on-line;
  • realizarea comunicatelor de presa;
  • postări social media, web ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈content, redactarea de texte creative care sa aiba potential viral in on-line;
  • actualizarea si gestionarea mesajelor si a corespondentei de pe canale de socializare ale fundatiei (Facebook, Instagram, Google+, YouTube, etc);
  • furnizarea de analize si recomandari pentru interactiuni mai bune cu comunitatea FACIAS si cu presa;
  • stabilirea bugetului de promovare.

Fundatia pentru Apararea Cetatenilor Impotriva Abuzurilor Statului (FACIAS) este o organizatie non-guvernamentala al carei scop este monitorizarea abuzurilor autoritatilor si interventia juridica si mediatica in apararea cetatenilor.
Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024