Gratis

Electrician

Alfa Energetic ESCO
2 poziții

Candidatul Ideal

Coordonarea și formarea echipelor tehnice pentru deplasări în teren și rezolvarea problemelor apărute la montajul sistemelor fotovoltaice .
Executarea, supervizarea și finalizarea instalărilor de sisteme fotovoltaice la standarde înalte.
Efectuarea inspecțiilor tehnice și emiterea devizelor tehnice pentru lucrările de montaj.
Identificarea și soluționarea problemelor tehnice în mod eficient și prompt.
Înlocuirea pieselor din sistem, cum ar fi invertoarele, siguranțele și alte componente electrice necesare in garantie .
Respectarea normelor de siguranță și calitate impuse.

Descrierea jobului

Se ofera training pentru tot ce inseamna instalatii fotovoltaice si statii de masini electrice.
Experiență anterioară în instalarea și mentenanța ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁sistemelor fotovoltaice (un avantaj).
Cunoștințe avansate de sisteme electrice și fotovoltaice.
Atestat ANRE (Autoritatea Națională de Reglementare în domeniul Energiei).
Abilitatea de a coordona o echipă tehnică și de a gestiona mai multe proiecte simultan.
Capacitatea de a înlocui piese și componente din sistemele fotovoltaice (invertoare, siguranțe etc.).
Capacitatea de a emite devize tehnice pentru proiecte de instalare fotovoltaică.
Disponibilitate pentru deplasări frecvente în teren.
Permis de conducere categoria B.

Suntem în căutarea unui Tehnician Sisteme Electrice Fotovoltaice cu experiență pentru a se alătura echipei noastre tehnice. Persoana ideală va avea capacitatea de a coordona echipe de montaj în teren, de a rezolva probleme tehnice apărute în timpul instalării și de a întocmi devize tehnice pentru lucrările de montaj.

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 27 Oct. 2024