Gratis

Educator Gradinita Montessori

BOLDBOX S.R.L.

Candidatul Ideal

Despre tine: Ești o persoană calmă și caldă, pasionată de educație și dornică să cultive în fiecare copil o pasiune pentru învățare și să-i ofere instrumentele necesare pentru a deveni membru responsabil și empatic al comunității.

Cerințe:
  • Absolvent(ă) Liceu Pedagogic/ Facultatea de Științe ale Educației - Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar sau un domeniu relevant (de preferat);
  • Specializare în pedagogia alternativă Montessori (finalizată sau în curs de finalizare);
  • Experiența ca educator în sistemul tradițional sau alte sisteme de educație alternative (Montessori de preferat), precum și cunoașterea limbii engleze, reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Locație: București, sector 2, str. Constantin Zlătescu 12 (zona Vatra Luminoasă - Iancului)
Tipul jobului: Full-time, Grupa 1,8 - 3 ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄ani

Responsabilități:
  • Crearea și menținerea unui mediu de învățare sigur, ordonat și stimulant, conform principiilor Montessori;
  • Planificarea și implementarea activităților zilnice ce promovează dezvoltarea fizică, emoțională, intelectuală și socială a copiilor;
  • Observarea și documentarea progresului fiecărui copil, oferind rapoarte regulate părinților;
  • Personalizarea programului educațional pentru a răspunde nevoilor individuale ale fiecărui copil;
  • Asigurarea utilizării corecte și eficiente a materialelor Montessori;
  • Învățarea și încurajarea copiilor să fie independenți și să ia decizii în mod autonom;
  • Colaborarea cu colegii pentru a asigura o abordare unitară și coerentă a educației;
  • Coordonarea asistenților de educator;
  • Participarea la sesiuni de formare profesională și la întâlniri de echipă;
  • Menținerea unei comunicări deschise și constructive cu părinții, oferind feedback regulat despre progresul copiilor, susținerea întâlnirilor individuale, organizarea de seri Montessori.
Ce îți oferim:
  • Un mediu de lucru calm, cald, ce sprijină dezvoltarea personală și profesională.
  • Contract de munca perioada nedeterminată cu normă întreagă.
  • Pachet salarial atractiv și compatibil cu experiența și pregătirea, cu indexare anuală și posibilitatea de bonusare.
  • Program flexibil L-V, 8:00-16:00 sau 10:00-18:00
  • Masa de prânz, asigurare de sănătate.

Despre noi: Am creat Montessima Educațional ca fiind un loc unde fiecare copil este încurajat să-și exploreze potențialul într-un mediu care încurajează respectul, colaborarea și descoperirea personală. Ne dorim ca fiecare copil să-și dezvolte încrederea în sine și să-și cultive dragostea pentru învățare, pregătindu-l astfel pentru a deveni lider empatic și înțelept într-o lume în care schimbarea este constantă.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 25 Iul. 2024