Gratis

Educatoar/e / Profesor Invatamant Prescolar

Educarium Labs S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Cautam o persoana de echipa, care sa se alinieze la viziunea si misiunea noastra si care sa aiba urmatorul profil:

Calitati fundamentale:
  • Blandetea ca fundament al atasamentului sigur
  • Placerea de a lucra cu copii mici
  • Duriozitatea fata de fiecare copil, procesul sau de explorare, invatare si dezvoltare
  • Dorinta de a invata in mod constant
  • Personalitate ludica
  • Creativitate

Studii:
  • Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei - Liceu Pedagogic

Descrierea jobului

  • Sustinerea activitatilor instructiv- educative
  • Pregatirea planificarilor, a planurilor de lectie şi a materialelor didactice aferente;
  • Managementul clasei;
  • Evaluarea prescolarilor;
  • Managementul relatiei cu parintii;
  • Participarea la organizarea evenimentelor sezoniere/anuale;

Beneficii:
  • Pana la 50 zile de vacanta pe an
  • Salariu motivant
  • Contract de munca
  • Stabilitate
  • Program 08:00 - 16:00 sau 09:00 -17:00
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
  • Cultura organizationala centrata pe binele copilului
  • Oportunitati de crestere si dezvoltare

Viziunea Educarium este sa creeze un model educational de calitate cu o abordare holistica (cognitiva, fizica, emotionala, spirituala) care pune accent pe unicitatea fiecarui elev si care il ajuta sa isi atinga potentialul.

Misiunea Educarium este sa inspire entuziasmul pentru invatarea pe tot parcursul vietii, sa dezvolte inteligenta sociala si increderea fiecarui elev in misiunea si potentialul sau.
Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024