Gratis

ECONOMIST

SENSES SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal va avea urmatoarele abilitati

• Meticulozitate, acuratete si atentie la detalii;
• Lucrul in echipa;
• Multitasking, adaptabilitate si flexibilitate;
• Capacitate buna de organizare si prioritizareasarcinilor;
• Implicare si spirit de initiativa.
• Studii superioare contabile finalizate
• Personalitate dinamica, comunicativa, organizata;
• Experienta pe un post similar constituie un avantaj;
• Cunostinte de utilizare a programului PLURIVA constituie avantaj;
• Cunostinte in utilizarea pachetului Microsoft Office;
• Cunostinte contabilitate de gestiune constituie avantaj

Descrierea jobului

• Ofera suport in realizarea activitatilor din cadrul departamentului financiar contabil, desfasurand activitati de verificare sivalidare a datelor ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de evidenta contabila
• Intocmeste documente fiscale (ex. facturi, avize, bonuri de consum,note de transfer ,discouturi acordate clientilor)
• Proceseaza documentele de retur marfa,
• Verifica stocurilor de marfuri
• Participa la inventarierea marfurilor
• Transmitere / descarcare e-factura , gestionare baza e-factura
• Verificarea și înregistrarea facturilorfurnizorilor pentru achiziții interne, importuri și achiziții intracomunitare.
• Inregistrarea și monitorizarea marfurilor pedrum, urmărirea până la recepția efectivă șistornarea înregistrărilor inițiale.
• Inregistrarea extrasele de bancă pentruconturile de lei, euro și schimburile valutare.
• Emiterea și înregistrarea facturilor de vânzarepentru mijloace fixe, deșeuri, chirii
• Intocmirea și transmiterea confirmărilor de sold pentru clienți și furnizori.
• Declaratia de mediu (deseuri).

Cu o traditie de peste 15 ani in domeniul articolelor pentru bebelusi, compania noastra se diferentiaza atat prin gama de produse inovative, cat si prin modul in care ne pozitionam in piata si gestionam relatiile cu partnereii nostri. Suntem o companie cu prezenta nationala si credem ca doar parteneriatele win-win pot rezista in timp. Echipa noastra este formata din oameni diferiti, implicati si creativi - ceea ce transforma mediul de lucru intr-unul extrem de competitiv si performant.

Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024