Gratis

Economist

MOLID TEHNIC SERVICE

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare in domeniul economic;
Experienta profesionala- nivel senior;
Experienta intr-o companie de servicii cu un numar de peste 200 angajati- constituie avantaj;
Cunoastere si operare Nexus- constituie avantaj;
Cunostinte calculator: Microsoft Office;
Orientare spre rezultate, proactivitate;
Abilitati de planificare, organizare, supervizare, managementul timpului, realizarea obiectivelor;
Capabil sa lucreze in echipa;
Constiinciozitate, integritate, comportament profesional in munca;
Asumarea de responsabilitati;

Descrierea jobului

- organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale;
- operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca si casa, urmarirea circuitului documentelor conform procedurilor de lucru ale organizatiei;
- inregistrarea documentelor primite de la furnizori/clienti;
- intocmire note contabile, registre contabile, note de reglare;
- cunostinte de fiscalitate (cote tva, taxare inversa, evidenta si impozite locale pentru proprietatile aflate in patrimoniul societatii;
- aprofundarea permanenta a modificarilor legislative specifice activitatii pe care o desfasoara (stocuri, servicii, TVA)

Descrierea companiei

Grup de firme care furnizeaza servicii de securitate
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024