Gratis

Economist

Accent Travel & Events

Candidatul Ideal

Competente personale: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare etc.);

Aptitudini:
  • incredere in sine;
  • gandire laterala
  • atentie;
  • ascultare activa
  • indemanare;
  • concentrare;
  • punctualitate;
  • capacitatea de a invata;
  • aptitudini tehnice;
  • orientat catre client si realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limita
  • cunostinte bune de utilizare PC (Microsoft Office, aplicatii informatice specifice desfasurarii activitatii)
  • dispus intotdeauna sa-si imbogateasca bagajul de cunostinte
Constituie un avantaj - cunoscator mediu (vorbit si scris) limba engleza

Descrierea jobului

Specificatii post:
  • Inregistrarea in evidentele contabile a facturilor emise de furnizorii de servicii de calatorie;
  • Efectuarea de punctaje a ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂fiselor de clienti si furnizori;
  • Cunoasterea functionalitatii si operarea documentelor pe contul 462;
  • Operarea documentelor justificative ce tin de inregistrarea si decontarea “avansurilor de trezorerie”
  • Operarea extraselor de cont in lei si valuta;
  • Evidenta registrului de casa;
  • Comunicare facturi agenti economic prin platforma ANAF efactura;
  • Orice alte activitati ce tin de buna functionare a departamentului;

Responsabilitati si sarcini:
  • verificarea corelatiilor existente prin urmarirea sistematica a unor rapoarte de depistare a eventualelor erori ; asigurarea dialogului cu echipa de economisti din departamentul contabil si cu echipele de vanzari in scopul verificarii si inregistrarii corecte a documentelor justificative;
  • propuneri de imbunatatire a activitati
  • colaboreaza la intocmirea situatiilor financiare cu seful deparatmentului financiar contabil;
  • colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile
  • alte responsabilitati date de conducerea companiei ce pot avea legatura cu activitatea postului
Beneficii: salariu atractiv/motivant” 30 lei/zi lucrata; abonament medical.

Înfiinţată în anul 1999, Accent Travel & Events se află în top 10 agenţii de turism din România (din totalul de 2650 de agentii active). Incepand cu anul 2009, agenţia a fost afiliată Egencia, American Express Global Business Travel Company, cel mai mare grup de travel de lume. • De 24 ani agenția Accent Travel & Events este cunoscută pe piața de turism din România pentru serviciile in business travel, tour operare pentru turismul intern și leisure. • În prezent, agenţia deserveşte circa 550 de clienţi corporate, lideri de piaţă în domeniul energetic, farmaceutic, telecomunicaţii, IT, aviație, retail. • Accent Travel & Events oferă o gamă largă de servicii, inclusiv pachete charter, tururi culturale, croaziere și vacanțe exotice, dar și vacante personalizate pentru gusturi exclusiviste în destinații de lux, pachete de schi sau golf. • Accent Travel & Events este, de asemenea, cel mai important jucător din România în turismul intern, cu o rețea largă de hoteluri la nivel național.

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 4 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024