Gratis

ECONOMIST

LOGICTRANS DISTRIBUTIE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Buna cunoastere a legislatiei financiar-contabile si a codului fiscal;
  • Buna cunoastere a utilizarii MS ︌︋︋︆︊︃︆︇​︁︂︊︀​︁︁︎️​︈︎︎︎​️︊︋︃︂︁︆︆︅︀︈︀Office (Word, Excel) si Mentor
  • Seriozitate, bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana organizata, meticuloasa, dinamica, proactiva, cu atitudine pozitiva, dorinta de dezvoltare;
  • Rezistenta la stres.

Descrierea jobului

  • Prelucreaza, verifica si intocmeste documentele financiar-contabile ale societății conform reglementarilor contabile si fiscale aplicabile, precum și a procedurilor specifice ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂societății (facturi de livrare, facturi privind achiziții de bunuri și servicii, operațiuni de casă și bancă), monitorizează vectorul fiscal al societății;
  • Inregistreaza si verifica documente contabile, fise de cont si jurnale contabile
  • Participă la lucrări premergătoare întocmirii situațiilor financiare anuale (inventariere, confirmări de solduri pe parteneri,intocmire bilant);
  • Intocmeste, verifica si inregistreaza corect deconturile angajatilor;
  • Inregistreaza în softul de contabilitate WinMentor a documentelor contabile;
  • Verifica operațiunile financiar-contabile înregistrate;
  • Intocmeste situațiile informative către clienți si urmareste situatia furizorilor;
  • Colaboreaza cu clienții si frunizorii companiei;
  • Verifica lunar tranzactiile din perspectiva TVA;
  • Ofera suport celorlalte departamente privind solicitarile financiar contabile;
  • Intocmeste periodic rapoarte si analize conform cerintelor interne;
  • Alte sarcini si responsabilitati aferente departamentului financiar contabil, in functie de proiectele companiei si la solicitarea managerului.

Logictrans Distributie presteaza servicii complete de logistica si transport international marfa.

Transportam marfa atat in regim de grupaj cat si in regim de exclusivitate cu autoutilitare cu MTMA de 3.5 tone. Destinatii zilnice pe intreg teritoriul Europei, in spatiul intracomunitar cat si in afara acestuia.

Serviciile noastre:

  • Transport marfuri;
  • Logistica;
  • Casa de expeditii.
Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024